Co nowego na 4K UHD? – „Super 8”, „Speed”, „Gorączka” i inne

Ostatni tydzień przyniósł nam kolejne zapowiedzi wydań 4K UHD z takimi produkcjami jak „Super 8” i „Duża ryba”. Nie zabrakło także kolejnych preorderów na steelbooki i wydania z polską wersją językową. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Super 8” i „Duża ryba” w maju na 4K UHD

Domowy oddział studia Paramount Pictures potwierdził, że 25 maja na amerykański rynek trafią wydania 4K UHD z filmem „Super 8” wyreżyserowanym przez J.J. Abramsa. Produkcja doczeka się odrestaurowanego obrazu w rozdzielczości 4K, a na płycie obecny będzie system Dolby Vision oraz dźwięk w formacie Dolby TrueHD 7.1. Oprócz standardowego wydania w plastikowym opakowaniu film doczeka się także limitowanego steelbooka. Zapowiedzi wydań pojawiły się w ostatnich dniach w sklepie Hdmoviesource (amaray i steelbook).

13484-3.jpg

Sony Pictures potwierdziło z kolei, że już 4 maja możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z filmem „Duża ryba”, w którym zagrali Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup, Jessica Lange i Helena Bonham Carter. Produkcja również doczeka się nowego transferu z oryginalnego negatywu i zaprezentowana zostanie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10. W przypadku dźwięku możemy liczyć na format Dolby Atmos. Preorder na wydanie ruszył już na Amazon.com, Hdmoviesource.com i Target.com. Dodajmy, że ujawniona specyfikacja płyty potwierdza, że film dostępny będzie między innymi z polskimi napisami.

71OnjtF3d2L._SL1014_.jpg

„Speed: Niebezpieczna prędkość” i „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”

Sklep Hdmoviesource pokazał także okładkę amerykańskiego wydania 4K UHD z filmem „Speed: Niebezpieczna prędkość” z Keanu Reevesem i Sandrą Bullock. Produkcja ma pojawić się w sprzedaży 4 maja. Na koniec dodajmy, że w sklepie Target pojawiły się preordery na zapowiedziane tydzień temu wydania 4K UHD z filmami „The Outpost” i „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Druga z produkcji doczekała się także ujawnienia okładki, którą możecie zobaczyć poniżej, i preorderu na Amazonie.

13485-2-min.jpg 31i7w681-min.jpg

„Mała Syrenka” w steelbooku i „Gra o Tron” w pojedynczych wydaniach

Na brytyjskim rynku sklep Zavvi uruchomił preorder na kolejnego steelbooka z animacją Disneya. Od środy możecie zamawiać limitowane wydanie z produkcją „Mała Syrenka”, które trafi do sprzedaży 24 maja. Pojawiły się też preordery na pojedyncze wydania 4K UHD z sezonami serialu „Gra o Tron– przypomnijmy, że w każdym sezonie znajdziecie polskiego lektora i napisy. Ich premiera została z kolei zapowiedziana na 12 kwietnia. Na koniec sklep dorzucił do tego preorder na zapowiedziane w poprzednim tygodniu wydanie 4K UHD z westernem „Django” i na 8 marca zapowiedział premierę standardowej edycji 4K UHD z filmem „Jak zabić starszą panią” z 1955 roku, w którym główne role zagrali Alec Guinnes, Peter Sellers i Herbert Lom (zapowiedź pojawiła się też na Amazonie).

12800056-1924835512308186.jpg

„Godzilla” i „Wonder Woman 1984” w steelbookach

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi zapowiedzieli swoje steelbooki z filmami „Godzilla” i „Wonder Woman 1984”. W przypadku pierwszego z tytułów potwierdzono dodatkowo, że na płycie obecna będzie polska wersja językowa w postaci lektora i napisów. Francuzi w tym czasie zapowiedzieli na 19 maja premierę swojego wydania 4K UHD z animacją „Shrek”.

81mrWTiB27L._SL1500_.jpg 91w4EfteAtL._SL1500_.jpg

W Niemczech sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego swoje zapowiedzi na wydania 4K UHD z filmami „Gorączka” (MM i Saturn), „Speed: Niebezpieczna prędkość” (MM i Saturn), „Szybcy i wściekli” (MM i Saturn), „The Outpost” (MM i Saturn), „Pani Zemsta” (MM i Saturn) oraz „SAS: Red Notice” (MM i Saturn).

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Paramount Pictures / Sony Pictures / Disney