Co nowego na 4K UHD? – „Szpieg”, „Terminator 2”, „Nie czas umierać” i inne

Kończący się tydzień przyniósł kolejne zapowiedzi nowych wydań 4K UHD, w tym także steelbooki i inne wydania kolekcjonerskie. Wśród preorderów znalazły się między innymi „Szpieg” i nowy steelbook z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Szpieg” i „Prisoners of the Ghostland” na 4K UHD

Kino Lorber ujawniło, że przygotowuje na początek 2022 roku premierę wydania 4K UHD z filmem „Szpieg” w reżyserii Tomasa Alfredsona, którego gwiazdą jest Gary Oldman. Produkcja doczeka się najpewniej obrazu w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Specyfikacja płyty nie została jednak jak na razie ujawniona.

Amerykański dystrybutor RLJE Films potwierdził z kolei, że na 16 listopada przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Prisoners of the Ghostland”, w którym zagrał Nicolas Cage. Produkcja dostępna będzie zarówno w standardowym wydaniu, jak i steelbooku. Na płycie znajdzie się obraz z systemem HDR10. Preorder wystartował ostatnio w sklepie Target.

Prisoners of the Ghostland 4K UHD steelbook

„Terminator 2: Dzień sądu” w nowym steelbooku 4K UHD

Tymczasem domowy oddział studia Lionsgate zapowiedział na 23 listopada premierę limitowanego steelbooka z filmem „Terminator 2: Dzień sądu”. Wydanie z okazji 30. rocznicy kinowej premiery wyposażone będzie w ten sam transfer obecny w poprzednich wydaniach 4K UHD, a nowością będzie jedynie trwający 55 minuty dokument znajdujący się w materiałach dodatkowych, w którym o filmie opowiedzieli Arnold Schwarzenegger, James Cameron i Edward Furlong. Preorder na steelbooka wystartował w sklepie Hdmoviesource.

Terminator 2: Dzień sądu steelbook 4K UHD

Nowy „James Bond” i „Venom 2” w steelbooku

Z okazji premiery filmu „Nie czas umierać” w amerykańskich kinach preorder na wydania z produkcją wystartował w sklepach Amazon, Target, Best Buy. Oprócz standardowej edycji Amerykanie doczekają się też wydania w steelbooku, które pojawiło się w ofercie sklepów Best Buy i Hdmoviesource, a także limitowanego wydania z miniaturowym modelem Astona Martina, które dostępne jest w ofercie sklepu Amazon.

Swoje preordery na standardowe wydanie z filmem „Outsiderzy” uruchomiły sklepy Amazon, Target oraz Hdmoviesource. Best Buy dorzucił do tego swój preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Protegowana” oraz produkcją „Ran”. Sklep Hdmoviesource zapowiedział z kolei premierę limitowanego steelbooka z produkcją „Venom 2: Carnage”. Amazon uzupełnił tymczasem swoją ofertę o steelbooka z „Wilkiem z Wall Street” oraz standardowym wydaniem z filmem „Venom 2: Carnage”.

Nie czasu mierać 4K UHD

Zbiorcze wydanie „Karate Kid” w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku sklep Zavvi uruchomił preordery na wydania 4K UHD z filmami „Batman: Rok pierwszy”, „Mad Max 2”, „Mad Max pod Kopułą Gromu”, „Final Fantasy: Wojna dusz”, „Krampus. Duch Świąt”, „Działa Navarony”, zbiorcze wydanie „Mad Maksa” oraz steelbooka z „Prisoners of the Ghostland”. Tamtejszy Amazon rozpoczął w tym czasie zbieranie zamówień na zbiorcze wydania serii „Karate Kid”.

Karate Kid 4K UHD zestaw

Zbiorcze wydanie „Mad Maksa” w steelbookach

We Francji pojawiły się preordery na wydania 4K UHD z filmami „Kino Paradiso”, „Bękarty wojny” oraz „Nie czas umierać”, a także zbiorcze wydanie steelbooków z serią „Mad Max”. Hiszpanie uruchomili zbieranie zamówień na tamtejsze steelbooki z filmami: „Mad Max”, „Mad Max 2”, „Mad Max pod Kopułą Gromu” oraz „Mad Max: Na drodze gniewu”.

Mad Max steelbook

„Zielony rycerz” w mediabooku i inne

Na niemieckim rynku uruchomiono z kolei preordery na wydania 4K UHD z filmami: „Nie czas umierać” (Media Markt, JPC), również w steelbooku, „Zielony rycerz”, „Kochanek” (Amazon, Media Markt, JPC), „Szpieg”, „Drive”, „Kapitan” (Amazon, JPC), „Midsommar. W biały dzień” (Amazon, JPC), „Prisoners of the Ghostland” (Amazon, Media Markt), „Niezniszczalny”, „Ptaki” (Media Markt, JPC), „Okno na podwórze” (Media Markt, JPC), „Vertigo” (Media Markt, JPC), „Krew na szponach szatana” oraz „The Ice Road” w steelbooku (Media Markt, JPC).

Kapitan 4K UHD Midsommar 4K UHD

Preordery na polskie wydania 4K UHD

Na polskim rynku ostatnie dni przyniosły start preorderów na kilka najbliższych premier na nośniku 4K UHD. W kolejnych sklepach pojawiła się możliwość składania zamówień na takie produkcje jak: „Snake Eyes: Geneza G.I. Joe”, „Kosmiczny mecz: Nowa era”, „Legion samobójców. The Suicide Squad” (również w steelbooku) oraz steelbooka z filmem „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Harry Potter 4K UHD steelbook

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Tri-Star Pictures / MGM / Universal Pictures / StudioCanal / A24