Co nowego na 4K UHD? – „Za garść dolarów”, „Underworld”, „Mortal Kombat” i inne

Ostatni tydzień przyniósł zapowiedzi kolejnych wydań z klasycznymi produkcjami oraz kinowymi nowościami. Nie zabrakło przy tym preorderów na steelbooki i wydania z polską wersją. Poznaliśmy także kolejny tytuł, który doczeka się wydania 4K UHD w Polsce. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Milczenie owiec”, „Za garść dolarów” i „Za kilka dolarów więcej” na 4K UHD!

Amerykański dystrybutor Kino Lorber z okazji 30. rocznicy kinowej premiery zapowiedział na 19 października premierę wydania 4K UHD z filmem „Milczenie owiec” z 1991 roku, którego gwiazdami są Jodie Foster i Anthony Hopkins. Obraz w rozdzielczości 4K wspomagany będzie systemem obrazu Dolby Vision. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder pojawił się w sklepie Hdmoviesource.

Milczenie owiec wydanie 4K UHD

Dystrybutor ujawnił także, że przygotowuje na końcówkę tego roku premierę wydania 4K UHD z horrorem „Inwazja porywaczy ciał” z 1978 roku, w którym zagrali Donald Sutherland, Brooke Adams, Jeff Goldblum i Veronica Cartwright. W przyszłym roku nakładem Kino Lorber mają ukazać się natomiast wydania 4K UHD z filmami „Za garść dolarów” i „Za kilka dolarów więcej”, które uzupełnią dolarową trylogię Sergia Leonego. Przypomnijmy, że w tym roku na płyty trafiła produkcja „Dobry, zły i brzydki” – wydanie pozbawione jest systemu HDR i najprawdopodobniej tak samo stanie się w przypadku dwóch pierwszych filmów z kultowej trylogii.

Seria „Underworld” w komplecie na 4K UHD

Domowy oddział studia Sony Pictures zapowiedział z kolei premierę wydań 4K UHD z filmową serią „Underworld” z Kate Beckinsale w roli głównej. Pakiet zawierający wszystkie pięć odsłon trafi do sprzedaży w USA już 5 października. Filmy będą wyposażone w system obrazu HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos. Wydanie pojawiło się w ofercie sklepu Hdmoviesource.

Odnotujmy też, że 24 sierpnia Sony wypuści do sklepów wydanie 4K UHD z filmem „Piotruś Królik 2: Na gigancie”. Preorder na wydanie wystartował w sklepach: Amazon, Target, Hdmoviesource.

Seria Underworld wydanie 4K UHD

Snake Eyes: Geneza G.I. Joe” ze steelbookiem na 4K UHD

Na amerykańskim rynku nie zabrakło też preorderów na kolejne z kinowych nowości. Z okazji piątkowej premiery zapowiedzi wydań 4K UHD doczekały się filmy „Old” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Snake Eyes: Geneza G.I. Joe” (Amazon, Hdmoviesource). Drugi z tytułów doczeka się także steelbooka (Amazon, Target, Hdmoviesource). Studio Paramount zamierza wykorzystać premierę swojego nowego filmu do wypuszczenia zbiorczego wydania ze wszystkimi trzema filmami z serii „G.I. Joe” (Amazon, Target, Hdmoviesource). Best Buy dorzucił jeszcze swoje preordery na steelbooka z filmem „Harry Potter i Kamień filozoficzny” i standardowe edycje z filmami „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”, „In the Heights”, „Okno na podwórze” oraz „Vertigo”. Na Amazonie pojawił się natomiast preorder na amerykańskie wydanie z filmem „Skazani na Shawshank”.

Snake Eyes steelbook 4K UHD

Nowy „Legion samobójców” w październiku na 4K UHD. Potwory Universala na 4K?

Na 5 października zapowiedziano premierę standardowego wydania 4K UHD z filmem „Polowanie na Czerwony Październik” (Target, Hdmoviesource) – wcześniej film ukazał się w steelbooku. Już 31 sierpnia do sprzedaży trafić ma natomiast wydanie 4K UHD z dokumentalnym filmem „Awaken” z 2018 roku (Amazon, Target, Hdmoviesource). Do tego pojawiły się pierwsze zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Kosmiczny mecz: Nowa era”, „Legion samobójców” (premiera w październiku) oraz animacjami „Injustice: Gods Among Us” i „Rodzinka rządzi” (Amazon, Best Buy, Hdmoviesource). Coraz głośniej mówi się także o październikowej premierze wydania 4K UHD z kolejnym filmem Kubricka, „Mechaniczną pomarańczą”.

Nieoficjalnie mówi się także, że na jesień tego roku studio Universal przygotowuje wydanie 4K UHD ze swoimi klasycznymi horrorami.

Kosmiczny mecz: Nowa era wydanie 4K UHD Legion samobójców  wydanie 4K UHD

„Top Gun” w steelbooku, „Ciche miejsce 2” i „Skazani na Shawshank” z polską wersją

W Wielkiej Brytanii również pojawił się preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Old” wyreżyserowanym przez M. Night Shyamalana. Z kinowych nowości rozpoczęto także zbieranie zamówień na edycję 4K Ultra HD Blu-ray z horrorem „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”. Na 23 sieprnia zapowiedziano w tym czasie premierę opóźnionego steelbooka z filmem „Top Gun”. Pojawiły się do tego preordery na kolejne dwa filmy z serii „Resident Evil”: „Zagłada” i „Afterlife” oraz steelbooka z horrorem „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”. Disney zapowiedział do tego premierę dwóch kolejnych produkcji ze swojego katalogu. Tym razem padło na animację „Wielka szóstka” (premiera 30 sierpnia) i aktorską wersję „Kopciuszka” (premiera 6 września).

Warto wspomnieć też o tym, że pojawiła się specyfikacja brytyjskiego wydania 4K UHD z horrorem „Ciche miejsce 2” potwierdzająca obecność polskiej wersji językowej na płycie, zarówno w postaci napisów, jak i lektora. Polską wersję potwierdzono także w brytyjskim wydaniu 4K UHD filmu „Skazani na Shawshank”.

Ciche miejsce 2 wydanie 4K Top Gun steelbook 4K

Pojedyncze wydania „Star Treka” i steelbooki „Harry'ego Pottera” i „Obecności 3”

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się w Hiszpanii, gdzie pojawiły się zapowiedzi pojedynczych wydań 4K UHD z filmami „Star Trek” (1979), „Star Trek II: Gniew Khana” (1982), „Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka” (1984) oraz „Star Trek IV: Powrót na Ziemię” (1986). Amazon uruchomił do tego zbieranie zamówień na standardowe wydanie oraz steelbooka z filmem „Kosmiczny mecz: Nowa era”. Hiszpanie doczekali się też swojego metalowego wydania z pierwszą częścią „Harry'ego Pottera” (premiera 25 sierpnia) oraz wydań z horrorem „Obecność 3: Na rozkaz diabła” (steelbook i wydanie standardowe).

Włosi na 8 i 22 września zapowiedzieli premierę swoich wydań 4K UHD z filmami „Pan Smith jedzie do Waszyngtonu” oraz „Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę”. Francuzi ograniczyli się do zapowiedzi swojego steelbooka ze wspominanym już „Harrym Potterem” (na płycie znajdzie się polska wersja) oraz wydania 4K UHD z filmem „Benedetta”.

W Niemczech pojawiła się zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Monster Hunter” (Amazon, Media Markt, JPC) oraz horrorem „Ciche miejsce 2”, który wyposażony zostanie w polską wersję językową.

Star Trek Mortal Kombat Obecność 3 steelbook 4K

Mortal Kombat” w Polsce na 4K UHD

Na polskim rynku doczekaliśmy się zapowiedzi polskiego wydania 4K UHD z filmem „Mortal Kombat”. Produkcja bazująca na kultowej serii gier wideo trafi do sprzedaży 1 września, a w ofercie dystrybutora Galapagos znajdzie się standardowa edycja w plastikowym opakowaniu. Na płytach 4K Ultra HD Blu-ray obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K wspomagany systemem obrazu HDR10. Dźwiękowe wrażenia zapewni widzom oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos.

Mortal Kombat wydanie 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Universal Pictures / Orion Pictures / MGM / Unidis / Sony Pictures