Co nowego na 4K UHD? – „Zombieland 2” z polską wersją, „1917” w steelbooku i inne

Kończący się tydzień przyniósł pierwszą sporą porcję oficjalnych zapowiedzi wydań 4K UHD na 2020 rok oraz kolejne pre-ordery na standardowe wydania i limitowane steelbooki. Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Le Mans '66” i „Midway” w lutym na 4K UHD

Należące do Disneya studio 20th Century FOX oficjalnie potwierdziło natomiast, że 11 lutego w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Le Mans '66”, którego gwiazdami są Christian Bale i Matt Damon. Specyfikacja ujawniła, że na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Studio Lionsgate również zapowiedziało swoją premierę na luty, którą będzie film „Midway”, w którym główne role zagrali Woody Harrelson, Nick Jonas, Dennis Quaid, Ed Skrein, Luke Evans i Darren Criss. Produkcja trafi do sklepów 18 lutego, a na płycie UHD obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos.

„Queen & Slim” w marcu i „Ip Man 4: The Finale” w kwietniu na 4K UHD

3 marca z kolei studio Universal Pictures wypuści na rynek wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Queen & Slim”, w którym główne role zagrali Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Na płycie UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Ostatnią oficjalną zapowiedzią od amerykańskich dystrybutorów jest informacja od Well Go USA, które zamierza wypuścić 21 kwietnia na 4K UHD film „Ip Man 4: The Finale”. Pre-order na wydanie pojawił się już na amerykańskim Amazonie.

„Chłopaki z sąsiedztwa” w steelbooku

Oficjalne komunikaty uzupełniły, jak co tydzień, nowe pre-ordery na amerykańskich sklepach. Hdmoviesource zapowiedział już wydanie 4K UHD z filmem „Doktor Dolittle” (brak daty premiery) oraz wspomnianą produkcją „Ip Man 4: The Finale” i pokazał do tego, jak będą prezentowały się okładki wydań z filmami „Jojo Rabbit” i „Chłopaki z sąsiedztwa” (steelbook). Okładkę standardowego wydania z filmem „Jojo Rabbit” ujawnił też BestBuy, który dodatkowo pokazał wygląd swoich steelbooków z filmami „1917” i „Trolle”.

Target z kolei rozpoczął zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Jumanji: Następny poziom”.

„Piękna i Bestia”, „Księga dżungli” i „1917” w steelbookach

W Wielkiej Brytanii do wypuszczania steelbooków powrócił sklep Zavvi.com, który w sobotę uruchomił pre-order na metalową edycję filmu „Piękna i Bestia” (premiera 9 marca) i zapowiedział, że w najbliższą sobotę wystartują zamówienia na steelbooka z filmem „Księga dżungli”. Sklep pokazał również, jak będzie prezentowała się okładka metalowego wydania z filmem „Czarownica 2” (premiera 17 lutego).

Z okazji kinowej premiery zapowiedzi swojego steelbooka doczekał się także film „1917” w reżyserii Sama Mendesa. Jak na razie jednak data premiery nie została wyznaczona. Obok steelbooka od Zavvi ruszyły jeszcze zamówienia na standardową edycję.

„Zombieland: Kulki w łeb” z polską wersją w Hiszpanii

W przypadku pozostałych rynków europejskich w Hiszpanii wystartował pre-order na tamtejsze wydanie 4K UHD z filmem „Chłopaki z sąsiedztwa” (premiera 19 lutego), pojawiła się też specyfikacja edycji 4K UHD z filmem „Zombieland: Kulki w łeb” ujawniająca, że na płycie znajdziemy polskie napisy.

Na włoskim Amazonie z kolei wystartowały pre-ordery na edycje 4K UHD z produkcjami: „Jumanji: Następny poziom” (premiera 8 kwietnia), „Księga dżungli” (premiera 31 marca) i „Czarownica 2” w steelbooku (premiera 31 marca). Warto też odnotować, że na Amazon.it pojawiła się wizualizacja steelbooka z nową częścią „Jumanji”.

81CPtyeS4RL._SL1500_.jpg

Wygląd steelbooków z Bondem ujawniony

Francuzi w tym czasie ujawnili okładki swoich pojedynczych wydań 4K UHD z ostatnimi filmami o przygodach Jamesa Bonda – swoje okładki otrzymały już standardowe wydania w plastiku oraz steelbooki: „Casino Royale” (steelbook), „Quantum of Solace” (steelbook), „Skyfall” (steelbook) i „Spectre” (steelbook) – wszystkie z wydań zadebiutują 18 marca. Dodatkowo na Amazon.fr pojawiły się też pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami „Ciche miejsce” (premiera 11 marca) oraz „Piękna i Bestia” i „Księga dżungli” – ich premiera również odbędzie się 18 marca.

71FdcaVDeEL._SL1500_.jpg 71-WDFzsaaL._SL1500_.jpg

„Midway” w steelbooku w Niemczech

U naszych zachodnich sąsiadów Amazon pokazał finalną wersję okładki steelbooka z filmem „Midway”. Niemiecki Saturn dorzucił do tego swoją zapowiedź kolekcjonerskiego wydania z filmem „Kolor z przestworzy” i na 12 marca zapowiedział premierę edycji 4K UHD z filmem „Piękna i Bestia”.

4m7iwsda.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.Disney / Sony Pictures