4 wielkie HITY na weekend. Netflix, HBO Max czy Prime Video? Jest co oglądać

W długi świąteczny weekend wkraczamy z wyjątkowo mocną porcją streamingowych premier. Na platformach Netflix, HBO Max, Disney+ i Prime Video pojawiły się dzisiaj długo wyczekiwane filmy i seriale. Do oferty serwisów zawitało też kilka filmów na licencji. Pomiędzy przygotowaniami do świąt na pewno będziecie co oglądać!

Rebel Moon” wleciało na Netflix. Prime Video odpowiada filmem „Saltburn

Najgłośniejszą premierą piątku jest bez wątpienia najnowszy film Zacka Snydera, który właśnie zawitał do oferty serwisu Netflix. „Rebel Moon” to wielkie widowisko science fiction mające zostać kolejnym hitem Netfliksa i rozpocząć nową franczyzę streamingowego giganta. Wśród krytyków produkcja zbiera bardzo słabe oceny i pozytywnie ocenia ją zaledwie 24% recenzji przy ponad 100 tekstach. Zdecydowanie lepiej film wypada jednak w oczach widzów, wśród których zadowolonych z seansu było 73% głosujących.

Sprawdź też: Nowy film Snydera trafił na Netflix. „Rebel Moon” dostanie wersję tylko dla dorosłych i kontynuację!

Zdecydowanie odmienną gatunkowo filmową nowość zaproponowała platforma Prime Video. To dramat „Saltburn” wyreżyserowany przez Emerald Fennell, która kilka sezonów temu zaserwowała nam świetną produkcję „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”. Ten tytułów spodobał się krytykom i zebrał 72% pozytywnych ocen. Wśród widzów dobrze ocenia go natomiast 79%.

Akcja dramatu rozgrywa się w pierwszej dekadzie XXI wieku. Głównym bohaterem jest Oliver Quick (w tej roli nominowany do Oscara Barry Keoghan), który usiłuje znaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oksfordzkim. Student zostaje wciągnięty w świat czarującego Felixa Cattona (Jacob Elordi znany z „Euforii”), który zaprasza go na lato do Saltburn, rozległej posiadłości swej ekscentrycznej rodziny. Wkrótce Olivera dopadnie obsesja na punkcie kolegi.

Dwie premiery Marvela. Serial „A gdyby...” od Disney+ i nowy Spider-Man od HBO Max

Doczekaliśmy się w końcu także premiery jednego z najlepszych widowisk superbohaterskich ostatnich lat. Na HBO Max zawitał film „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, czyli kontynuacja oscarowego filmu z 2018 roku.

Produkcja ponownie skupia się na losach Milesa Moralesa (Shameik Moore) oraz Spider-Gwen/Gwen Stacy (Haille Steinfeld). Bohaterowie ruszają w niebezpieczną podróż przez multiwersum i spotykają po drodze mnóstwo zupełnie nowych Spider-herosów. Na ich drodze staje też nowy potężny złoczyńca — Spot (w tej roli Jason Schwartzman).

Od dzisiaj na platformie Disney+ emitowany jest z kolei drugi sezon animowanego serialu „A gdyby...?” pokazującego nam szereg alternatywnych historii rozgrywających się w świecie Marvela. W drugiej serii zobaczymy kolejne losy Peggy Carter, która w wyniku pierwszego sezonu stała się teraz Kapitan Carter. Powróci też złowrogi Doktor Strange, Iron Man, Nebula, Hela, a nawet Happy Hogan. Przez najbliższe osiem dni do widzów serwisu Disney Plus codziennie będzie trafiał jeden nowy odcinek serialu.

Co obejrzeć? 4 wielkie HITY w streamingu

 • „Rebel Moon” na Netflix
 • „Spider-Man Poprzez multiwersum” na HBO Max
 • „Saltburn” na Prime Video
 • „A gdyby...” sezon 2 na Disney+

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (22 grudnia)

 • „Potwór z Gyeongseongu”
 • „DC Liga Super-Pets”
 • „Pamiętnik”
 • „Wonder Woman”
 • „Curry & Cyanide: The Jolly Joseph Case”
 • „Liga sprawiedliwości”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (22 grudnia)

 • „Zakochany Szekspir”
 • „Sisi i ja”
 • „Przez dziurkę od klucza”
 • „Noc 12 październik”

zdj. Sony Pictures