Horrorowa nowość na dzisiaj. Nowa „Piła” już do obejrzenia na VOD

Do serwisów VOD zawitała właśnie najnowsza odsłona horrorowej serii „Piła X” o psychopatycznym mordercy Johnie Krammerze, granym przez Tobina Bella. Po debiucie w kinach film zebrał najlepsze oceny ze wszystkich dotychczasowych części.

Piła X gdzie obejrzeć nowy horror? Film trafił już na VOD

Prawie dwadzieścia lat od momentu debiutu horrorowa seria „Piła” doczekała się części, która została dobrze przyjęta przez krytyków. Od 2004 roku filmy wchodzące w skład serii zbierały mocno przeciętne recenzje i nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem nawet w oczach samych widzów. Mimo tego studio cały czas decydowało się na tworzenie kolejnych odsłon ze względu na przyzwoite wyniki finansowe. Tym samym pomimo kiepskiej renomy „Piła” stała się z czasem jedną z najbardziej rozpoznawalnych franczyz w historii kina grozy. Na przestrzeni ostatnich dziewiętnastu lat na duży ekran trafiło aż dziewięć produkcji wchodzących w skład tego uniwersum, a w październiku tego roku doczekaliśmy się dziesiątej odsłony będącej zarówno prequelem kilku ostatnich odsłon, jak i kontynuacją pierwszych filmów opowiadających o makabrycznych grach i pułapkach wymyślanych przez psychopatycznego mordercę znanego jako Jigsaw.

Sprawdź też: Denzel Washington świętuje 69. urodziny! Największe sukcesy aktora i nowe filmy.

Niespodziewanie film „Piła X” został zdecydowanie cieplej przyjęty przez krytyków i widzów niż wszystkie poprzednie części i zebrał też całkiem przyzwoitą gotówkę z kas kin. Wszystko to poskutkowało błyskawicznym zamówieniem kontynuacji, która ma trafić do widzów już jesienią 2024 roku. Kinowy debiut „Piły XI” został niedawno wyznaczony dokładnie na 27 września 2024 roku.

Piła x na netflix

Piła X” może pochwalić się 80% pozytywnych recenzji po zebraniu ponad 140 tekstów. To wynik, którego nie osiągnął żaden z poprzednich filmów w tym uniwersum. Poprzednia część, będąca spin-offem, czyli „Spirala: Nowy rozdział serii Piła” mogła liczyć dwa lata temu na zaledwie 37% pozytywnych recenzji od krytyków. Nowy rozdział z historii Jigsawa spodobał się też widzom, wśród których pozytywnie ocenia go aż 89% – jest to najlepszy wynik w historii franczyzy ex aequo z filmem „Piła: Dziedzictwo” z 2017 roku.

Ponad dwa miesiące po premierze w kinach horror „Piła X” pojawił się dzisiaj w Polsce na platformach VOD. Możecie wypożyczyć go między innymi na Prime Video, który jest najtańszą opcją (14,99 zł) oraz Rakutenie, Polsat Box Go, Cineman, Playerze i Premierach CANAL+. Na platformach streamingowych najnowsza część horrorowego cyklu pojawi się dopiero w przyszłym roku. Produkcja w okolicach marca/kwietnia powinna zawitać do oferty serwisu Prime Video. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych miesiącach „Piła X” pojawiła się na platformie Netflix.

 

zdj. Lionsgate