Disney+ kontratakuje. W 2024 roku będzie co oglądać! Lista serialowych nowości

Platforma Disney+ ogłosiła listę seriali, które pojawią się na platformie w 2024 roku. Oprócz wielu głośnych marek na następne miesiące Disney przygotował też wiele oryginalnych produkcji wyprodukowanych w Europie.

Nowe seriale na Disney+. Europejskie premiery w 2024 roku

W 2024 roku platforma Disney+ postawi mocniej na oryginalne produkcje z Europy. Wśród nich znajdzie się serial „Renegade Nell” od Bena Taylora („Sex Education”) i Sally Wainwright („Gentleman Jack”, „Happy Valley”). Serial opowiada historię Nell Jackson – kobiety oskarżonej o morderstwo i uciekającej wraz z siostrami, która by przetrwać, zmuszona będzie do kradzieży. Gwiazdą produkcji jest Louisy Harland („Derry Girls”).

W przyszłym roku do widzów trafią też inne brytyjskie seriale: drugi sezon „Nadzwyczajnej”, „Camden”, czyli serial dokumentalny z udziałem największych światowych gwiazd muzycznych, w tym producentki wykonawczej serialu – Dua Lipy, czteroodcinkowy serial „Shardlake”, oparty na popularnych powieściach kryminalnych autorstwa C.J. Sansoma osadzonych w czasach epoki Tudorów, z udziałem Arthura Hughesa, Anthony'ego Boyle'a i Seana Beana. Nowością będzie też serial „In Vogue” pozwalający na wgląd w myśli najważniejszych redaktorów Vogue'a, a także najbardziej wpływowych postaci w świecie mody, filmu i polityki. Doczekamy się też premiery serialu „Rivals” opartego na ikonicznej powieści autorstwa Jilly Cooper. To historia pełna romantycznych intryg, seksu i silnych postaci.

Z Hiszpanii dotrze do nas natomiast serial „Cristóbal Balenciaga”, opowiadającym o jednym z najsłynniejszych projektantów mody. Będzie to historia mężczyzny, który jako syn krawcowej i rybaka odważnie przeciwstawia się swojemu społecznemu statusowi. Pod koniec tego roku na Disney+ pojawi się także włoski serial oryginalny „Raffa” o niezwykłym życiu jednej z największych ikon popkultury swoich czasów, jaką była Rafaella Carrà.

Na początku roku pojawi się „Spryciarz”, którego akcja rozgrywa się w 1850 roku w Australii. Tytułowym spryciarzem jest Jack Dawkins, który pomimo bycia chirurgiem ma skłonności do prowadzenia nie do końca legalnych działalności. W serialu występują m.in. Thomas Brodie-Sangster, David Thewlis i Maia Mitchell.

Co obejrzeć w 2024 roku? Disney przygotował nowe seriale Marvela i Star Wars

Naomi Watts serial Capote Vs The Swans

Jednymi z pierwszych potencjalnych hitów nowego roku będą serialowa adaptacja powieści „Szōgun” autorstwa Jamesa Clavella oraz pierwsza produkcja MCU skierowana do starszego widza, czyli „Echo”. Na 2024 rok zapowiedziano też dwa seriale ze świata „Gwiezdnych wojen”. Jednym z nich będzie „The Acolyte”, który odkryje mroczne tajemnice w ostatnich dniach istnienia ery Wielkiej Republiki. Ciekawą nowością będzie też serial autorstwa Ryana Murphy'ego, „FEUD: Capote Vs. The Swans”), osadzony wśród nowojorskich elit. Pojawią się też nowe sezony uwielbianych przez widzów seriali „Futurama”, „The Bear” oraz „Witamy we Wrexham”.

Na 2024 rok platforma Disney+ przygotowała też kilka kryminalnych nowości. Warto wspomnieć chociażby o serialu „Black Cake”, dramacie rodzinnym z tajemnicą morderstwa w tle, zainspirowanego bestsellerową powieścią Charmaine Wilkerson. Druga z propozycji w klimacie zbrodni to „Death And Other Details”, serial utrzymany w konwencji zagadki jednego pokoju, skupiającego się na Imogenie Scott (Violett Beane), która jest główną podejrzaną w sprawie morderstwa. Aby udowodnić swoją niewinność, musi współpracować z mężczyzną, którego nienawidzi – Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin), najlepszym detektywem na świecie.

W najbliższych miesiącach nie zabraknie też głośnych ekranizacji książek. Jedną z nich będzie „We Were the Lucky Ones”, na podstawie bestsellerowej powieści Georgii Hunter o tym samym tytule. Seria inspirowana jest niesamowitą, ale prawdziwą historią żydowskiej rodziny rozdzielonej na początku II wojny światowej i zdeterminowanej, by przetrwać i ponownie się spotkać. Kolejną tego typu produkcją będzie serial „Interior Chinatownopowiadający historię Willisa Wu, Amerykanina tajwańskiego pochodzenia. Wu próbuje znaleźć swoje miejsce w wielkim świecie Hollywood, a przy okazji poznaje historię osób z bliskiego otoczenia oraz zapomniane sekrety swojej rodziny.

Star Wars: The Acolyte

Co obejrzec na Disney Plus Star Wars Acolyte

To kryminalny thriller, który przeniesie widzów do galaktyki mrocznych sekretów i wyłaniającej się ciemnej strony Mocy w ostatnich dniach ery Wielkiej Republiki. Była padawanka ponownie zjednoczy się ze swoim Mistrzem Jedi, aby zbadać serię zbrodni, jednak siły, z którymi przyjdzie im się zmierzyć, są bardziej złowrogie, niż ktokolwiek mógłby przewidzieć.

Agatha: Darkhold Diaries

Co obejrzec na Disney Plus Agatha Darkhold Diaries

Widzowie Disney+ po raz pierwszy spotkali Agathę w 2021 jako sąsiadkę Wandy w „WandaVision”. Postać grana przez Kathryn Hahn stała się nemesis Wandy, a teraz – jako wielowiekowa wiedźma – powraca w najnowszej produkcji MCU “Aghata: Darkhold Diaries”.

Echo

co obejrzec na disney+ echo serial marvela

„Echo” to wyczekiwany przez fanów, pięcioodcinkowy serial z uwielbianego uniwersum. Główna bohaterka – Maya Lopez (Alaqua Cox) – wzbudza zainteresowanie Wilsona Fiska (Vincent D’Onofrio), stojącego na czele przestępczego imperium. Gdy los sprowadza ją do domu rodzinnego, musi skonfrontować się z własną rodziną oraz swoim dziedzictwem.

Nadzwyczajna – sezon 2

Sezon drugi rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie spektakularnie zakończyła się pierwsza cześć produkcji. Jen, boleśnie świadoma siebie 25-letnia kobieta, jest zagubiona w wielkim, zagmatwanym świecie i wciąż czeka, by poznać swoją supermoc. Dzięki nadziei, desperacji i pomocy swoich współlokatorów, Jen rozpoczyna podróż w celu jej odnalezienia. Robiąc to, może odkryć radość z bycia zwyczajną osobą. W rolach głównych Máiréad Tyers, Sofia Oxenham, Bilal Hasna, Luke Rollason i Siobhán McSweeney.

Szōgun

Co obejrzec na Disney Plus Szogun

„Shōgun” to produkcja, która zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne (Cosmo Jarvis) – angielski nawigator dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne'a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai) – tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Star Wars: Skeleton Crew

Co obejrzec na Disney Plus Star Wars Skeleton Crew

Osadzona w świecie Gwiezdnych wojen historia czwórki dzieci, które dokonują tajemniczego odkrycia na pozornie bezpiecznej rodzinnej planecie, a następnie gubią się w dziwnej i niebezpiecznej galaktyce. Znalezienie drogi do domu i spotkanie nieoczekiwanych sojuszników i wrogów będzie większą przygodą, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

Co obejrzeć na Disney? Seriale i filmy w 2024 roku:

 • Echo” – premiera 10 stycznia
 • „Spryciarz” – premiera 17 stycznia
 • Cristóbal Balenciaga” – premiera 19 stycznia
 • Nadzwyczajna – sezon 2 – premiera na początku roku
 • Witajcie w Wrexham sezon 3 – premiera wiosną
 • Star Wars: The Acolyte
 • Agatha: Darkhold Diaries
 • A Real Bug’s Life
 • The Bear – sezon 3
 • Black Cake
 • Camden
 • FX's FEUD: Capote Vs. The Swans
 • Futurama
 • Interior Chinatown
 • In Vogue
 • Queens
 • Renegade Nell
 • Rivals
 • Shardlake
 • Szōgun
 • Star Wars: Skeleton Crew
 • Vanderpump Villa
 • We Were The Lucky Ones
 • X-Men ‘97
 • Raffa” – premiera 27 grudnia

zdj. Disney