Co obejrzeć? Na Netflix trafił kolejny film DC Comics. To oscarowa produkcja!

Na weekendowy seans Netflix proponuje tym razem jedną z najlepiej ocenianych i zarabiających produkcji superbohaterskich ze świata DC Comics. W ofercie streamingowego giganta pojawił się właśnie oscarowy „Joker”!

Co obejrzeć? Netflix podrzuca oscarową produkcję DC

Jesienią tego roku do kin trafi długo wyczekiwana kontynuacja „Jokera”, w której do Joaquina Phoenixa wcielającego się w kultowego złoczyńcę dołączy Harley Quinn grana przez Lady Gagą. Macie teraz szansę, aby przypomnieć sobie pierwszą odsłonę serii z 2019 roku lub zaliczyć debiutancki seans. Film wyreżyserowany przez Toda Phillipsa trafił właśnie do oferty serwisu Netflix.

Za zagranie Jokera Phoenix odebrał Oscara dla najlepszego aktora, a film nagrodzono statuetką także za muzykę, którą skomponowała Hildur Guðnadóttir.

Sprawdź też: Weekendowe szaleństwo w streamingu! Netflix, HBO Max, Apple TV+ i Prime Video – co wybrać?

W ostatnich tygodniach Netflix stał się miejscem, w którym znajdziemy całkiem sporo filmowych produkcji studia Warner Bros. Wśród udostępnionych platformie tytułów są także te komiksowe. Obok dodanego właśnie „Jokera” w katalogu znajdziecie też:

  • „Wonder Woman”
  • „Liga Sprawiedliwości”
  • „Batman Początek”
  • „Mroczny Rycerz”
  • „Mroczny Rycerz powstaje”
  • „Aquaman”
  • „Black Adam”
  • „DC Liga Super-Pets”

Kiedy premiera drugiego „Jokera”? Obsada robi wrażenie

Lady Gaga i Joaquin Phoenix w filmie Joker 2

Druga część „Jokera” skupi się na przedstawieniu odświeżonej wersji historii związku Jokera z Harleen Frances Quinzel. Co więcej, kontynuacja komiksowego hitu z 2019 ma być utrzymana w konwencji musicalu.

Prace na planie kontynuacji zakończono na początku kwietnia zeszłego roku po czterech miesiącach prac. Ekipa pracowała w Los Angeles i Nowym Jorku, a w obsadzie obok wspomnianej dwójki są także: Jacob Lofland, młody aktor znany z takich produkcji jak „Dom na mokradłach” i „Uciekinier”Brendan Glesson, irlandzki aktor znany z takich produkcji jak „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Duchy Inisherin”, Catherine Keene („Być jak John Malkovich”) oraz Harry Lawtey („The Pale Blue Eye”). Do swojej roli z pierwszej części wróci też Zazie Beetz.

Do kin „Joker: Folie À Deux” zawita 4 października 2024 roku. Film ponownie wyreżyserował Todd Phillips, który wspólnie ze Scottem Silverem napisał scenariusz

zdj. Warner Bros.