Weekendowe szaleństwo w streamingu! Netflix, HBO Max, Apple TV+ i Prime Video – co wybrać?

W tym roku tak intensywnego weekendu w streamingu jeszcze nie mieliśmy. Od dzisiaj na platformach Netflix, HBO Max, Apple TV+ i Prime Video pojawiło się wyjątkowo sporo ciekawych seriali i filmów. Co warto obejrzeć?

Co obejrzeć? HBO Max atakuje filmowymi premierami

Zacznijmy od tego, że ekstremalną dawkę filmowych premier przygotował na ten weekend serwis HBO Max. W piątek do oferty platformy trafiły aż cztery głośne produkcje. Są to między innymi film akcji „Sisu” opowiadający o losach fińskiego poszukiwacza złota, który mści się na hitlerowcach, dramat „Reality” z Sydney Sweeney opowiadający prawdziwą historię Reality Winner, kobiety służącej w amerykańskich siłach powietrznych i tłumaczki NSA, która ujawniła mediom tajne informacje dotyczące rosyjskiego oddziaływania na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Kolejne dwie premiery to dramat obyczajowy „Syn” w reżyserii Floriana Zellera, twórcy nagrodzonego Oscarem „Ojca” oraz najnowsza część horrorowej serii „Naznaczony”.

Sprawdź też: Luty na Netflix zapowiada się epicko! Sporo polskich premier i serialowe hity.

Nowy serial z Nicole Kidman od Prime Video i film akcji od platformy Netflix

krwawy mysliwy

Serialową nowość na piątek przygotował też serwis Prime Video, na którym pojawił się właśnie „Expats”. Obsadzie produkcji będącej adaptacją bestsellerowej powieści Janice Y.K. Lee przewodzi Nicole Kidman. Przy 13 recenzjach serial może liczyć na 69% pozytywnych opinii i średnią ocenę na poziomie 7,10 w dziesięciostopniowej skali.

Rozgrywający się na tle tętniącego życiem i burzliwego krajobrazu Hongkongu z 2014 roku, serial koncentruje się na trzech Amerykankach – Margaret (Nicole Kidman), Hilary (Sarayu Blue) i Mercy (Ji-young Yoo), których losy przecinają się po nagłej rodzinnej tragedii. W serialu mamy możliwość obserwowania, co się dzieje, gdy normy społeczne są kwestionowane, granice akceptowalnych zachowań przesuwane, a różnica między byciem ofiarą a sprawcą zostaje zatarta.

W tym tygodniu Netflix nie ma zbyt wielu propozycji na piątkowy seans. Dzisiaj w ofercie serwisu zadebiutował jedynie film akcji „Myśliwi z ruin”, w którym główną rolę zagrał Dong-seok Ma znany szerszej publiczności między innymi z roli w superbohaterskim widowisku „Eternals”. Film osadzony jest w postapokaliptycznej przyszłości i zabiera nas do Seulu, który przez ostatnie dekady zamienił się w postapokaliptyczne pustkowie. Bohaterem produkcji jest twardy myśliwy, który bierze sprawy w swoje ręce, gdy bliski mu nastolatek zostaje porwany przez szalonego lekarza, który przeprowadza eksperymenty na ludziach.

Griselda” zbiera dobre opinie. To kolejna produkcja z narkotykowego uniwersum

Sofia Vergara w serialu Griselda

Warto więc zwrócić uwagę na czwartkową premierę Netfliksa, serial „Griselda”, którym wracamy  narkotykowego uniwersum Netfliksa. Tym razem na brutalny świat karteli spoglądamy oczami Griseldy Blanco,  kolumbijskiej baronki narkotykowej grana przez Sofię Vergarę.  Serial dobrze przyjęli zarówno krytycy (88% pozytywnych recenzji), jak i widzowie (86% pozytywnych głosów).

Oczywiście jedną z głośniejszych premier na streamingu jest także serial „Władcy przestworzy”. Produkcja stanowiąca nieformalną odsłonę wojennej trylogii tworzonej pod okiem Stevena Spielberga i Toma Hanksa trafiła dzisiaj na platformę Apple TV+. O tym, czy warto zasiąść do seansu pisaliśmy już na Filmożercach w naszej recenzji całego sezonu.

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (26 stycznia)

  • „Haromezer szamozott darab”
  • „Naznaczony: Czerwone drzwi”
  • „Moje pragnienie”
  • „Reality”
  • „Sisu”
  • „Syn”

Co obejrzeć? Premiery weekendu w streamingu

zdj. Sony Pictures / Prime Video / Apple TV+