Co oglądają teraz Polacy? 30 najpopularniejszych filmów na Netflix, HBO Max i Prime Video

Szukacie filmowej propozycji na weekendowy seans? W streamingu pojawiło się całkiem sporo nowych produkcji, wśród których znajdą się propozycje dla każdego widza. Macie ochotę na komedię romantyczną? A może film akcji? Rodzinny seans czy horror? Oto 30 najpopularniejszych filmów na platformach Netflix, HBO Max i Prime Video.

Co obejrzeć na Netflix? Rodzinny seans, horror czy komedia romantyczna?

Przez ostatnie dni widzowie Netfliksa oszaleli na punkcie nowego filmu z Millie Bobby Brown w roli głównej. Produkcja zatytułowana „Dama” cieszyła się gigantyczną popularnością nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Film w końcu wypadł jednak za pierwszą trójkę i teraz uwagę widzów przyciągają inne tytuły.

Na pierwszym miejscu znajduje się popularna animacja „Sing 2”, w której kilka najpopularniejszych głosów z Hollywood, a wśród nich znajdzie się chociażby Scarlett Johansson wykonująca piosenkę „I Still Haven’t Found What I’m Looking For”. Film podbijał kina w 2022 roku, a teraz można obejrzeć go już na Netfliksie i idealnie nada się na rodzinny seans.

Lindsay Lohan nowa komedia romantyczna

Jeśli po seansie z dzieciakami zapragniecie rozrywki tylko dla dorosłych, to na Netflix rządzi teraz horror „Uśmiechnij się” z Sosie Bacon w roli doktor psychiatrii, która po dziwnym i traumatycznym wydarzeniu z udziałem pacjenta, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk. Jeśli natomiast szukacie komedii romantycznej na ten weekend, to Netflix proponuje swój oryginalny film „Irlandzkie życzenie” z Lindsay Lohan w roli głównej.

Co obejrzeć na Prime Video? Film akcji, horror czy prequel „Igrzyska śmierci”?

Road House opinie

Na Prime Video najpopularniejszą filmową produkcją w katalogu jest oczywiście debiutujący w czwartek film „Road House”, czyli przeróbka kultowego „Wykidajły”. W nowej produkcji, którą recenzowaliśmy już na Filmożercach rolę specjalisty w kwestii rozwiązywania barowych bójek od Patricka Swayzego przejął Jake Gyllenhaal. Film wyreżyserował Doug Liman mający w swoim dorobku takie filmy jak, chociażby „Na skraju jutra” czy „Pan i Pani Smith”.

Na drugim miejscu znajduje się natomiast niskobudżetowy horrorOdejdź” z 2022 roku opowiadający o młodej kobiecie próbującej poznać swoich rodziców po tym, jak została porzucona jako niemowlę na cmentarzu owinięta w szmatkę z satanistycznymi symbolami. Gdy zbliża się do odkrycia przerażającej prawdy, w jej wizjach pojawia się mroczna postać ostrzegająca ją, żeby nie dążyła do poznania prawdy.

Podium uzupełnia jeszcze film „Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i węży” utrzymujący się w ścisłej czołówce rankingu już od dobrych kilku tygodni. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji do zapoznania się z prequelem popularnej serii z Jennifer Lawrence w roli głównej, to może nadszedł właśnie odpowiedni moment?

Co obejrzeć na HBO Max? „Wonka”, „Diuna” czy superbohaterskie kino?

Timothée Chalamet Diuna 2

Serwis HBO Max został natomiast przejęty przez Timothéego Chalameta. Aktor, którego w kinach możemy oglądać cały czas w filmie Diuna: część druga” ma za sobą świetny okres i w streamingu znajdziecie jego poprzedni kinowy hit, czyli produkcję „Wonka”, która utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród filmowych produkcji od HBO Max.

Film opowiadający o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady stał się ukochanym Willym, wyprzedza drugą na liście „Diunę”, która dzięki kinowej premierze kontynuacji zyskała w streamingu drugie życie.

Podium uzupełnia superbohaterska nowość od studia Warner Bros. czyli film „Aquaman i Zaginione królestwo” opowiadający o kolejnym starciu tytułowego herosa z Czarną Mantą, który nie zdołał ostatnio pokonać Aquamana, ale wciąż pragnie pomścić śmierć ojca i dlatego nie cofnie się przed niczym, żeby rozprawić się z herosem raz na zawsze.

TOP 10 filmów na Netflix w Polsce (23 marca)

 1. „Sing 2”
 2. „Uśmiechnij się”
 3. „Irlandzkie życzenie”
 4. „Dama”
 5. „Wielkodomscy Film”
 6. „Le Mans '66”
 7. „Strzępy”
 8. „Sztuka miłości”
 9. „Uwierz w Mikołaja”
 10. „Marsjanin”

TOP 10 filmów na Prime Video w Polsce (23 marca)

 1. „Road House”
 2. „Odejdź”
 3. „Igrzyska śmierci: Ballada Ptaków i węży”
 4. „Ricky Stanicky”
 5. „Nie!”
 6. „Jestem otchłanią”
 7. „Wieloryb”
 8. „E.L.E”
 9. „Mizantrop”
 10. „Kuba”

TOP 10 filmów na HBO Max w Polsce (23 marca)

 1. „Wonka”
 2. „Diuna”
 3. „Aquaman i Zaginione królestwo”
 4. „Barbie”
 5. „Bez listości 3”
 6. „Tata”
 7. „Harry Potter i Kamień filozoficzny”
 8. „TENET”
 9. „Interstellar”
 10. „Gran Turismo”

zdj. Netflix / Prime Video / Warner Bros