Co powiecie na film „Batman przyszłości” od twórców hitu ze Spider-Manem? Tak może wyglądać

Wygląda na to, że mogliśmy – a zdaniem twórców: wciąż możemy – doczekać się filmu o Batmanie Przyszłości w klimatach oscarowej serii Spider-Verse. W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne z animowanego widowiska rozpatrywanego podobno przez kierowników Warner Bros.

Batman” od twórców Spider-Verse? Tak może wyglądać animowany film o Mrocznym Rycerzu

Materiały, którymi próbowano zainteresować decydentów wytwórni pokazali w sieci Patrick Harpin i Yuhki Demers, duet mający w dorobku serial „Mój tata jest łowcą kosmitów” oraz pracę nad wizualną stroną obu celebrowanych przez fanów animacji odsłon Spider-Verse: „Spider-Mana: Uniwersum” i „Spider-Mana: Poprzez multiwersum”.

Jak informują na swoim Instagramie, niecałe pół roku temu Harpin i Demers usiłowali nakłonić Warner Bros. i kierowników studia DC do nakręcenia pełnometrażowej animacji na wzór przygód Milesa Moralesa. Produkcja opowiedziałaby o postaci futurystycznego Batmana, znanego z serialu animowanego „Batman przyszłości (org. „Batman Beyond”). Przypomnijmy, że oryginalna kreskówka, emitowana w latach 1999-2001 opowiadała historię nowego Mrocznego Rycerza, który kontynuuje misję Bruce'a Wayne'a, po tym jak oryginalny Batman zdecydował się odwiesić pelerynę. 

Pięć miesięcy temu weszliśmy do siedziby Warnera i DC Comics i przedstawiliśmy pomysł na pełnometrażową wersję Batmana przyszłości ” – opowiada Demers. „Zanim mogliśmy przedstawić nasz pomysł dano nam jednoznacznie znać, że nie ma najmniejszych szans na to, że będziemy mogli zrobić ten film. Ale spodobał im się nasz entuzjazm. Opisaliśmy cały zarys fabuły. Zaczęliśmy spotkanie od nie ma szans. Pod koniec [stanowisko studia] zmieniło się na być może

„Od tego czasu przedstawialiśmy ten pomysł coraz wyżej postawionym kierownikom wytwórni, licząc, że [uda nam się zyskać uwagę Jamesa Gunna]” – kontynuował Demers. „Na chwilę obecną przedstawiamy wam to, co już mamy”. Do wpisu na Instagramie dołączono kilka wstępnych grafik koncepcyjnych przedstawiających odświeżoną wizję metropolii Neo-Gotham ze świata oryginalnej kreskówki.

Sprawdź też: Dlaczego Warner nie pokazuje nowej wersji „Miasteczka Salem”? Stephen King zabiera głos

Film o Batmanie Przyszłości niewykluczony? Warner zatrudnił scenarzystę

Choć wytwórnia Warner Bros. nie pokusiła się o żadną oficjalną zapowiedź projektu, a najnowsze doniesienia związane z ewentualnym filmem pochodzą wyłącznie od wspomnianego duetu, serwis CBR przypomina, że nie tak dawno z DC Studios mzwiązał się scenarzysta Daniel Casey („Szybcy i wściekli 9”).

Według przecieku, za który odpowiada Jeff Sneider, mający w dorobku wiele potwierdzonych zakulisowych informacji, Caseyowi przypadło właśnie zadanie opracowania tekstu do filmu o Batmanie Przyszłości, który miałby być odpowiedzią DC na Spider-Verse od Marvela i Sony Pictures.

Źródło: CBR / zdj. DC Comics / Instagram