Co wydarzyło się przed „Omenem”? Nadchodzi prequel kultowego horroru – data premiery i pierwsze zdjęcie

Od ponad siedmiu lat wytwórnia 20th Century Studios nosiła się z zamiarem zrealizowania prequela „Omenu”, kultowego dreszczowca w reżyserii Richarda Donnera z 1976 roku. Z nowego raportu dowiedzieliśmy się, że film zatytułowany „The First Omen”, mający wprowadzić widzów w historię o nadejściu Antychrysta jest już gotowy – przy tej okazji zaprezentowano pierwszą fotkę i potwierdzono dokładną datę premiery

Prequel kultowego horroru już za chwilę trafi do kin. Tak zapowiada się nowy „Omen

The First Omen” rozpocznie się wraz z przybyciem młodej Amerykanki do Rzymu, by tam rozpocząć posługę religijną. Na miejscu bohaterka mierzy się jednak z wielką ciemnością, która sprawia, że zaczyna ona kwestionować własną wiarę – zwłaszcza gdy odkrywa przerażający plan grupy konspiratorów chcących doprowadzić do nadejścia wcielonego zła. 

W obsadzie filmu mającego posłużyć jako prequel klasyka z Gregorym Peckiem, Harveyem Spencerem Stevensem i Lee Remick są między innymi Nell Tiger Free („Servant”, „Settler”), Tawfeek Barhom („Idol z ulicy”, „Chłopiec z niebios”), Sonia Braga („Aquarius”, „Wystrzałowe wesele”), Ralph Ineson („Zielony Rycerz. Green Knight”, „Egzorcysta papieża”) oraz Bill Nighy („To właśnie miłość”, „Życie”). Za reżyserię filmu odpowiada z kolei Arkasha Stevenson, mająca w dorobku pracę przy takich serialach jak „Nowy smak wiśni” Netfliksa czy „Legion”. „The First Omen” będzie debiutem tej artystki w obrębie projektów pełnometrażowych.

Jako głównego pomysłodawcę „The First Omen” w pierwszych zapowiedziach filmu wymieniono Bena Jacoby'ego, zaś opracowaniem scenariusza zajęli się Tim Smith („Nowy smak wiśni”, „Pineapple”), Keith Thomas („Nocne czuwanie”, „Gabinet osobliwości Guillermo del Toro”) oraz sama Arkasha Stevenson. Zadania wyprodukowania filmu podjęli się David S. Goyer i Keith Levine, mający w dorobku takie tytuły jak „Blade”, „Fundacja”, „Batman – Początek”, „Dom nocny”, „Hellraiser” (w wersji z ubiegłego roku) oraz znakomicie przyjęty podcast „Batman Unburied”.

The First Omen kiedy premiera.JPG

„The First Omen” zaplanowany na przyszły rok. Kiedy premiera?

Wraz z pierwszymi konkretami o filmie wytwórnia 20th Century potwierdziła, że produkcję zobaczymy w kinach już w pierwszej połowie przyszłego roku. Premierę „The First Omen” zaplanowano na 5 kwietnia 2024

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. 20th Century Studios