Co z 2. sezonem „Tabu”? Tom Hardy zapowiada kontynuację serialu

O drugim sezonie „Tabu”, serialu stworzonego przez Stevena Knighta („Peaky Blinders”), Toma Hardy'ego i Chipa Hardy'ego słyszeliśmy jeszcze ponad dwa lata temu, ale od stycznia 2019 do realizacji ani nie doszło, ani nie znajduje się ona nigdzie na horyzoncie. W nowym wywiadzie, gwiazdor pierwszego sezonu wyjaśnił, że wciąż liczy na nakręcenie następnych odcinków.

Choć grafik Hardy'ego wydaje się na ten moment szczelnie zapełniony (aktor zapowiedział ostatnio, że powoli zabiera się za trzeciego „Venoma”), następny sezon „Tabu” pozostaje realną możliwością. Hardy potwierdził, że twórcy mają bardzo różne pomysły na drugi sezon.

Drugi sezon „Tabu” jest dla mnie bardzo, bardzo ważny i wiąże się z dużą ilością planowania. Bardzo podobał mi się pierwszy [sezon] i chciałbym, by drugi mu dorównał. Wciąż rozważamy niektóre pomysły. Być może zdecydujemy się na linearną kontynuację, a może skoczymy trochę wcześniej, do Londynu. Albo zdecydujemy się na kwantowy przeskok w czasie! Nie jestem zdecydowany, czy zdecydować się na coś ortodoksyjnego – taki scenariusz mamy już rozpisany – czy nie. Nie wiem, czy to by było właściwe. 

W dalszej części wywiadu Hardy zaproponował kilka luźnych scenariuszy, które przyszły mu do głowy w kontekście planowania drugiego sezonu.

Wyobrażam sobie to tak: powędrujmy do Ameryki, później do Kanady, skoczmy w czasie do 1968 roku, do ofensywy Tết, wojny w Wietnamie, CIA, Viet Cong, Francuzi w Sajgonie... Spróbujmy przenieść rodzinę Delaney do dżungli, odtwórzmy tę samą rodzinną dynamikę, co w Londynie, ale z nowymi ludźmi – opowiedzmy o tym jak historia i korupcja się powtarzają. To wciąż „Tabu”, wciąż osadzone „w epoce”, ale tym razem mamy lata sześćdziesiąte. Jest w tym coś bardzo ciekawego. A może skoczymy do XIX wieku? Wojen napoleońskich? Amerykańskiej wojny o niepodległość? Przy tych wszystkich pomysłach nie zdarzył się jednak jeszcze taki, na który byłbym zdecydowany. 

Przypomnijmy, że według oryginalnych planów, prace na planie drugiego sezonu miały wystartować jeszcze pod koniec 2019 roku. Głównym bohaterem serialu jest James Keziah Delaney, który w 1814 roku powraca z Afryki do Londynu, aby zająć się rodzinnym interesem po śmierci ojca i zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za jego śmierć. Okazuje się jednak, że prowadzenie firmy nie jest takie łatwe, a James ma wielu wrogów, w tym członków Kompanii Wschodnioindyjskiej, która chce przejąć rodzinny interes bohatera.

Źródło: Esquire / zdj. BBC One