Co z kolejnym filmem o Spider-Manie? Na powrót Toma Hollanda musimy jeszcze poczekać

Ostatni raz Peter Parker znany też jako Spider-Man widziany był na dużym ekranie w grudniu 2021 roku. Od tej pory ani studio Sony Pictures, ani też sam Marvel nie ujawnili żadnych informacji na temat premiery czwartego widowiska z Tomem Hollandem. Z pomocą przychodzą jednak zakulisowe źródła, które wskazują konkretny termin.

Tom Holland wróci jako Spider-Man, ale kiedy?

Na początku tego roku Kevin Feige uspokoił wszystkich fanów Pajączka informacją, że Tom Holland ponownie wcieli się Petera Parkera w czwartym solowym filmie o przygodach Spider-Mana. Podobnie jak trzy poprzednie produkcje film będzie osadzony w Marvel Cinematic Universe. Szef Marvel Studios dodawał wówczas, że ustalono już, jak będzie wyglądała przyszłość Pajączka w MCU i rozpoczynają się właśnie prace nad scenariuszem do solowego filmu. Kilka miesięcy później cały czas studio nie wyznaczyło jeszcze daty premiery filmu „Spider-Man 4”.

Nowe światło na plany Marvela i Sony rzuca jednak nowy przeciek, który zapowiada, że na powrót Spider-Mana będziemy musieli poczekać jeszcze ponad dwa lata. Według zakulisowych doniesień, premiera Spider-Mana 4” wyznaczona została bowiem na 28 sierpnia 2025 roku. Jeśli termin ten zostanie faktycznie dotrzymany, to Peter Parker powróci do kin po ponad trzech latach i ośmiu miesiącach. Byłaby to najdłuższa przerwa pomiędzy kolejnymi odsłonami serii z Tomem Hollandem.

Sprawdź też: Hitu z tego nie będzie. „Strażnicy Galaktyki 3” potwierdzą kiepską formę Marvela?

Przypomnijmy, że wcześniej to samo źródło twierdziło, że Tom Holland podpisał nową umowę z Marvelem, która zobowiązuje go do pojawienia się także w innych produkcjach MCU. Jednym z nich ma być film Avengers: The Kang Dynasty” – premiera 2 maja 2025 roku. Co więcej, mówiło się, że Spider-Man będzie jednym z kluczowych bohaterów podczas starcia Avengersów z Kangiem. Wygląda więc na to, że film o Avengersach zapoczątkuje nowy rozdział w historii Spider-Mana, który zostanie rozwinięty kilka miesięcy później w solowej produkcji z Pajączkiem.

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Marvel / Sony Pictures