Hitu z tego nie będzie. „Strażnicy Galaktyki 3” potwierdzą kiepską formę Marvela?

Finałowa odsłona cyklu „Strażnicy Galaktyki” nie zapisze się w historii Marvela jako jeden z największych hitów. Co więcej, nie będzie nawet najlepiej zarabiającą częścią w ramach własnej serii. Na chwilę przed premierą prognozy zapowiadają otwarcie znacznie poniżej wyniku drugiego rozdziału cyklu stworzonego przez Jamesa Gunna.

Ile „Strażnicy Galaktyki 3” zbiorą w pierwszy weekend? Marvel nadal w kiepskiej formie

Po wpadce filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania” studio Marvela potrzebowało spektakularnego sukcesu, aby zatrzeć złe wrażenie nie tylko po tym, jak ich ostatnia produkcja została przyjęta przez krytyków i część widowni, ale także z tego, ile zebrała z kin. Film zebrał na całym świecie 474 mln dolarów z kinowych kas, z czego 212 mln dolarów przypadło na rynek amerykański. Dla filmu z budżetem na poziomie 200 mln dolarów jest to wynik rozczarowujący, tym bardziej że poprzednia odsłona serii była w stanie zgromadzić na koncie aż 622,6 mln dolarów. Trzecia część nie zdołała nawet dobić do wyniku debiutanckiego filmu o Ant-Manie, który ma na koncie 519 mln dolarów.

Sprawdź też: Tych piosenek będziecie chcieli posłuchać po seansie „Strażników Galaktyki 3”.

Wygląda na to, że podobnie będzie w przypadku „Strażników Galaktyki”. Na chwilę przed premierą prognozy sugerują weekendowe otwarcie wynoszące 110-120 mln dolarów, a przypomnijmy, że w połowie kwietnia mówiło się o wyniku w okolicach 130 mln dolarów. Najbardziej optymistyczne prognozy od innych analityków sięgały wówczas nawet 150 mln dolarów. Dzisiaj to źródło sugeruje maksymalnie otwarcie na poziomie 130 mln dolarów. Z kolei w przypadku rynków zagranicznych mówi się o wyniku w okolicach 140-150 mln dolarów, co dałoby łącznie globalny start w granicach 250-270 mln dolarów.

Na rynku amerykańskim film nie będzie w stanie nawiązać do otwarcia drugich „Strażników Galaktyki”, którzy otworzyli się z kwotą 146 mln dolarów. Pierwsza część z 2014 roku mogła z kolei liczyć na 94 mln dolarów. Ostatni film Marvela, czyli wspomniany „Ant-Man i Osa: Kwantomania” zebrał w pierwszy weekend tylko 106 mln dolarów. Jeśli więc prognozy się potwierdzą, to „Strażnicy Galaktyki” nie okażą się o wiele lepsi, co tylko potwierdzi twierdzenia o wyjątkowo kiepskiej kondycji Marvela.

źródło: deadline.com / boxofficepro.com / zdj. Marvel