Co z trzecim sezonem „Yellowjackets”? Klimat będzie jak w pierwszym sezonie

Już prawie rok czekamy na trzeci sezon serialu „Yellowjackets”, który był jednym z tytułów, który ucierpiał mocno na zeszłorocznej przerwie wywołanej strajkami scenarzystów z Hollywood. Nowe informacje na temat tego, czego możemy spodziewać się po nowych odcinkach ujawniła współtwórczyni serialu Ashley Lyle.

 „Yellowjackets” szybko nie wróci z 3. sezonem. Klimat będzie jak w pierwszej serii

W maju zeszłego roku w Hollywood wybuchł strajk scenarzystów, który doprowadził do wstrzymania wszelkich prac nad tworzonymi tekstami do serialowych produkcji. Protest trwał prawie pięć miesięcy i mocno opóźnił wiele wyczekiwanych przez widzów produkcji. Wśród nich znalazł się także „Yellowjackets”, którego twórcy musieli przerwać pisanie scenariusza do trzeciej serii dosłownie dzień po tym, jak zabrali się do pracy. Prace w pokoju scenarzystów miały zostać wznowione na początku października, ale wygląda na to, że cały czas nie udało się jeszcze przygotować wszystkich tekstów.

Sprawdź też: Tym razem „Diuna 2” przegrała po zaciętej walce. „Kung Fu Panda 4” rządzi w kinach!

Współtwórczyni serialu Ashley Lyle poinformowała, że zespół cały czas jest jeszcze w trakcie pisania i nie chcąc zdradzać zbyt wiele na temat fabuły, dodała jedynie, że w trzeci sezon postrzegany jest jako mały powrót do pierwszej serii pod względem klimatu. Ostatnio o powrocie do świata „Yellowjackets” mówiła też Samantha Hanratty wcielająca się w nastoletnią Misty. Aktorka przyznała, że obecnie obsada prowadzi renegocjacje kontraktów i że pojawił się już termin rozpoczęcia zdjęć, które będą kręcone w pobliżu Vancouver.

„Yellowjackets” – kiedy trzeci sezon?

Yellowjackets sezon 3

Finał drugiego sezonu pozostawił grupę nastolatek bez schronienia po tym, jak chata, w której do tej pory próbowały przetrwać pobyt w dziczy, spłonęła. Oczywiście mamy pewność, że większość bohaterek ostatecznie przeżyła i w końcu wróciła do ​​cywilizacji, ale w trzeciej serii czeka nas jeszcze porcja wyjątkowo niepokojących wydarzeń, do których dojdzie, zanim zostaną uratowane.

Biorąc pod uwagę, że scenariusze nie są jeszcze gotowe, musimy liczyć się z tym, że zdjęcia do nowych odcinków ruszą dopiero w drugiej połowie bieżącego roku. To z kolei oznacza, że trzeci sezon „Yellowjackets” nie powróci przed nadejściem 2025 roku! Warto jednak pamiętać, że twórcy zapowiedzieli już jakiś czas temu, że jeszcze przed nadejściem nowej serii wypuszczą bonusowy odcinek serialu stanowiący pomost pomiędzy wydarzeniami z drugiego i trzeciego sezonu.

źródło: thewrap.com/ zdj. Showtime