Córka Spielberga zadebiutuje za kamerą. W jej pierwszym filmie wystąpi gwiazdor „Breaking Bad”

Destry Allan Spielberg, córka słynnego filmowca Stevena Spielberga, wkrótce pojawi się za kamerą swojego pierwszego pełnometrażowego projektu. Z apokaliptycznym thrillerem pod tytułem „Please Don't Feed the Children” związał się właśnie Giancarlo Esposito, znany najlepiej z roli Gusa Fringa w „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula”.

Giancarlo Esposito gwiazdą pierwszego filmu Destry Allan Spielberg

W swoim pierwszym filmie Spielberg opowie historię grupy osieroconych dzieci zmuszonych do przetrwania w świecie, w którym tajemnicza pandemia zdziesiątkowała populację dorosłych. Bohaterowie ruszą na północ w poszukiwaniu nowego życia. Na ich drodze stanie jednak obłąkana kobieta skrywająca mroczny sekret. 

Za tekst do „Please Don't Feed the Children” – projektu opisywanego jako pogłębiony psychologiczny thriller – odpowiedział początkujący scenarzysta Paul Bertino. Produkują Jason Dubin („Bejbis”) z ramienia studia Perry Street Films, Josh Kesselman („1992”) oraz Michael Hagerty („Stary Henry”). Za zaprezentowanie filmu potencjalnym dystrybutorom odpowie firma Altitude Films.

Poza Esposito, którego w najbliższym czasie zobaczymy też między innymi w dreszczowcu „Maxxxine” studia A24, w obsadzie „Please Don't Feed the Children” są też Michelle Dockery („Downton Abbey: Nowa epoka”), Vernon Davis („Rytuał śmierci”), Joshuah Melnick („Saint X”), Emma Meisel („,American Horror Story”) Dean Scott Vazquez („Transformers: Przebudzenie bestii”), Zoe Colletti („Upiorne opowieści po zmroku”), Regan Aliyah („Club Mickey Mouse”) oraz Andrew Liner („Akademia Wampirów”).

„Jestem niezwykle wdzięczna, że otrzymałam szansę na przeniesienie tej historii na ekrany” – komentowała swoje zaangażowanie w projekt sama Destry Allan Spielberg. „Zwłaszcza że przyszło mi współpracować z taką grupą talentów”. Dodajmy, że w dorobku młodej reżyserki znajdują się dwa filmy krótkometrażowe: „Rosie” (z roku 2019) i „Let Me Go the Right Way” (2022) według scenariusza Owena Kinga, syna Stephena Kinga. Dreszczowiec z Esposito jest pierwszym z dwóch jej zaplanowanych projektów, obok komedii akcji „Four Assassins (And A Funeral)”, którą zapowiedziano już niecały rok temu. W tym filmie Spielberg opowie o losach najmłodszego syna pewnego niesławnego płatnego zabójcy, który mierzy się z niebezpiecznym i znakomicie wyszkolonym rodzeństwem.  

Na chwilę obecną trwają prace pre-produkcyjne nad „Please Don't Feed the Children”. Nie ujawniono jeszcze na kiedy zaplanowano początek okresu zdjęciowego.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix