Cudu nie będzie. Nowy film z Robertem Pattinsonem traci datę premiery

To nie mogło się inaczej skończyć. Studio Warner Bros. już oficjalnie ogłosiło, że mający debiutować w marcu film „Mickey7” z Robert Pattinson w roli głównej, nie przybędzie do kin na czas. Premiera została odsunięta w czasie i na razie nie otrzymała nowej daty.

Mickey7” – nowy film reżysera „Parasite'a” z Robertem Pattinsonem opóźniony

Nowy film w reżyserii Bonga Joon-ho, południowokoreańskiego twórcy, który przebił się w kinie za sprawą docenionego na oscarowej gali filmu „Parasite”, miał debiutować w kinach już 29 marca bieżącego roku. Produkcja z Robertem Pattinsonem nie doczekała się jednak nawet zwiastuna i na rozpoczęcie kampanii promocyjnej było już za późno.

Już w październiku pojawiły się doniesienia, że „Mickey7” zostanie najprawdopodobniej przesunięty o kilka miesięcy, ale studio Warner Bros. dopiero teraz postanowiło potwierdzić, że faktycznie tak się stanie. Oficjalnie film stracił marcową datę premiery i otrzymał nowego terminu debiutu, ale zakulisowe przecieki sugerują, że David Zaslav chce, aby produkcja debiutowała na festiwalu w Cannes, co oznacza, że w kinach pojawi się późną wiosną lub latem.

Sprawdź też: „Echo” – recenzja serialu od Disney+. Tak źle w Marvelu jeszcze nie było.

Robert Pattinson

Szef spółki Warner Bros. Discovery liczy na to, że „Mickey7” oczaruje festiwalową widownię i będzie liczył się w walce o przyszłoroczne Oscary. W sierpniu zeszłego roku produkcja doczekała się entuzjastycznego przyjęcia podczas pierwszego testowego pokazu. Dla Bonga Joon-ho będzie to pierwszy filmowy projekt od czasu nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą „Parasite'a” z 2019 roku.

Historia opisana w książce opowiada o ekspedycji wysłanej w celu skolonizowania lodowego świata znanego jako Niflheim. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki planety załoga zaopatrzyła się w jednorazowego pracownika. To Mickey7, który jest delegowany do każdego zadania o podwyższonym ryzyku. W obsadzie obok Pattinsona znaleźli się Steven Yeun („Minari”), Naomi Ackie („I Wanna Dance with Somebody”), Mark Ruffalo („Mecenas She-Hulk”) oraz Toni Collette („Na noże”).

zdj. depositphotos / Warner Bros.