„Czarny telefon” – Ethan Hawke straszy w nowych fragmentach horroru Scotta Derricksona

Universal pokazał w sieci kilka fragmentów „Czarnego telefonu”, czyli nowego horroru Scotta Derricksona („Sinister”, „Doktor Strange”). Zobaczycie w nim przede wszystki, jak w docenionej przez krytyków kreacji zamaskowanego mordercy prezentuje się Ethan Hawke

Finney Shaw, nieśmiały, ale bystry 13-letni chłopiec, zostaje porwany przez sadystycznego mordercę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyk na niewiele się zda. Kiedy odłączony telefon na ścianie zaczyna dzwonić, Finney odkrywa, że słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Są one zdeterminowane, by upewnić się, że to, co przydarzyło się im, nie przydarzy się Finneyowi.

Produkcja jest adaptacją opowiadania Joego Hilla („NOS4A2”), które znalazło się w antologii „Upiory XX wieku”. Jako Finney w filmie występuje debiutant Mason Thames. Oprócz reżyserii Derrickson pełni przy projekcie funkcję producenta oraz współscenarzysty. Twórca „Egzorcyzmów Emily Rose” opracował skrypt wraz ze swym stałym współpracownikiem C. Robertem Cargillem.

Czarny telefon” trafi na ekrany już 24 czerwca.   

Sprawdź też: Warto było czekać na „Czarny telefon”. Nowy horror twórcy „Sinister” i „Doktora Strange’a” zbiera świetne opinie.

 

Zdj. Universal Pictures