Czarownice z rodu Mayfair już na planie. Ruszyły prace nad nową adaptacją Anne Rice. Kto reżyseruje?

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu opartego na dorobku powieściopisarki Anne Rice, znanej przede wszystkim za sprawą „Wywiadu z wampirem”. Pierwszy klaps padł dziś na planie serii „Mayfair Witches” od stacji AMC. Jednocześnie poznaliśmy nazwisko reżyserki debiutanckiego odcinka

Produkcja adaptująca cykl powieści „Dzieje czarownic z rodu Mayfair” będzie drugą telewizyjną ekranizacją dorobku Rice (po zapowiedzianym na ten rok „Wywiadzie z wampirem”). Serial trafi do ramówki AMC oraz katalogu platformy streamingowej AMC+. Opowie historię bystrej młodej neurochirurg (w tej roli obsadzono Alexandrę Daddario), która odkrywa, że jest dziedziczką rodu czarownic. Usiłując poradzić sobie ze swoimi nowo odkrytymi mocami, bohaterka musi znaleźć sposób na pogodzenie się ze złowieszczą istotą, która przez pokolenia prześladowała jej przodków. 

Sprawdź też: Rusza promocja nowego „Wywiadu z wampirem”. Pierwszy teaser serialu AMC

Poza Daddario w obsadzie są też Tongayi Chirisa („Palm Springs”), Jack Huston („Fargo”), Annabeth Gish („Nocna msza”), Beth Grant („Rain Man”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”), Erica Gimpel („God Friended Me”, „Black Lightning”) i Jen Richards („Her Story”). Jako producentki wykonawcze i scenarzystki, serię opracowują Esta Spalding („Masters of Sex”) oraz Michelle Ashford („Pacyfik”).

Wraz z pierwszą fotką z planu (poniżej), poznalismy też nazwisko reżyserki pierwszego odcinka. Za kamerą znalazła się Axelle Carolyn, która w ciagu ostatnich lat odpowiadała za wybrane odcinki takich telewizyjnych dreszczowców, jak „American Horror Story”, „Nawiedzony dwór w Bly” i „Creepshow”. Z kolei zdjęciowcem przy nowej serii został Joseph Gallagher („Masters of Sex”, „Goldbergowie”). 

Źródło: Twitter / zdj. AMC