Czas na powrót „Gladiatora”! Mamy pierwszy plakat. Jutro zwiastun!

Jesteśmy już o krok od zobaczenia pierwszego zwiastuna wyczekiwanej od lat kontynuacji „Gladiatora”. Na chwilę przed pokazaniem światu debiutanckiej zapowiedzi studio Paramount Pictures zaprezentowało nam plakat przedstawiający głównego bohatera nowej opowieści w brutalnym świecie Rzymu.

Pierwszy plakat „Gladiatora 2”. Jutro premiera zwiastuna

Już jutro zobaczymy pierwszy zwiastun „Gladiatora 2”, a dzisiaj pokazano nam pierwszy oficjalny plakat przedstawiający Paula Mescala („Aftersun”) wcielającego się w Lucjusza, syna Lucilli (Connie Nielsen), czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix). Akcja filmu zostanie osadzona ponad ćwierć wieku po śmierci Maximusa (Russell Crowe) i opowie historię nowego bohatera i jego podróży na sam szczyt władzy w Rzymie.

Sprawdź też: Poznajcie wielkiego trolla z 2. sezonu „Pierścieni Władzy”. Inspiracją był bohater „Breaking Bad”.

W obsadzie znaleźli się także: Pedro Pascal („The Last of Us”) i May Calamawy („Moon Knight”), Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen. Autorem scenariusza jest Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”.

Do kin „Gladiator 2” wejdzie 22 listopada 2024 roku. Reżyserem filmu jest Ridley Scott stojący za sterami pierwszej części z 2000 roku.

Gladiator II plakat

zdj. Universal Pictures