Czas na reklamy w streamingu w Polsce. SkyShowtime wprowadza nowy plan. Cena szokuje

Na zagranicznych rynkach platformy streamingowe stawiają w ostatnim okresie na plany z reklamami, a w tym roku praktyka ta zawita też do Polski. Nikt nie spodziewał się jednak, że jako pierwszy na to rozwiązanie zdecyduje się w naszym kraju platforma SkyShowtime. Ile będzie kosztował plan z reklamami i kiedy zostanie uruchomiony?

SkyShowtime jako pierwsze stawia na plan z reklamami w Polsce

SkyShowtime zapowiedziało właśnie wprowadzenie nowej subskrypcji Standard z reklamami. Będzie to pierwszy z dużych zagranicznych serwisów streamingowych, który zdecyduje się na takie rozwiązanie w Polsce, ale na pewno niejedyny. Od dłuższego czasu zarówno Netflix, Disney+, jak i HBO Max stawiają już na takie praktyki na zagranicznych rynkach i wszystko wskazuje na to, że w tym roku doczekamy się ich także w naszym kraju.

Zostaliśmy jednak zaskoczeni przez SkyShowtime, które właśnie zadeklarowało, że od 23 kwietnia będzie oferować tę subskrypcję klientom na wszystkich – ponad dwudziestu – rynkach, na których serwis jest dostępny. W ramach subskrypcji Standard z reklamami SkyShowtime zaoferuje w korzystnej cenie najlepsze treści od największych światowych wytwórni.

Sprawdź też: „Gladiator 2” będzie tak dobry jak jedynka? Film Ridleya Scotta zachwycił szefów wytwórni.

Nowa subskrypcja zawierająca reklamy otrzymała nazwę Standard z reklamami i znajdzie się w ofercie razem z obecnym planem, który zmieni nazwę na Standard Plus. Standard z reklamami będzie obejmował reklamy, zaś treści oglądane w Standard Plus nadal będą bez reklam. W ramach nowej subskrypcji będzie można zobaczyć wszystkie dostępne w SkyShowtime kinowe hity, nowe i dostępne na wyłączność seriale, a także lokalne oryginalne produkcje. Oferta nie będzie różniła się niczym od tej dostępnej w planie standardowym bez reklam. 

Ile kosztuje plan z reklamami na SkyShowtime? Różnica jest niewielka

SkyShowtime z reklamami

Z opcji Standard z reklamami będą mogli skorzystać użytkownicy na wszystkich ponad 20 rynkach, na których dostępny jest SkyShowtime, tzn. w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niderlandach, Kosowie, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji i na Węgrzech.

Tak wprowadzenie nowego planu skomentował CEO SkyShowtime, Monty Sarhan: „SkyShowtime od zawsze dąży do oferowania świetnej rozrywki w doskonałej cenie. Cały czas dbamy też o to, aby dostarczać klientom na naszych rynkach najlepsze hollywoodzkie, jak i lokalne produkcje. Dzięki naszej nowej subskrypcji z reklamami cała rodzina może cieszyć się rozrywką – już wkrótce w jeszcze bardziej przystępnej cenie. Subskrypcja Standard z reklamami pozwala oglądać te same hitowe produkcje, co w Standard Plus, ale jest tańsza. Cieszymy się, że możemy oferować klientom na wszystkich rynkach nie tylko coraz bogatszą ofertę, ale także coraz atrakcyjniejsze ceny”.

Sprawdź też: Netflix zebrał polskie gwiazdy w nowym serialu „Heweliusz”. To będzie superprodukcja.

Cen subskrypcji SkyShowtime Standard z reklamami będzie wynosiła 19,99 zł miesięcznie, a Standard Plus pozostanie na aktualnym poziomie, co oznacza, że jej koszt wyniesie cały czas 24,99 zł miesięcznie. Jeśli więc zdecydujecie się na oglądanie treści z reklamami, to miesięczna zniżka wyniesie zaledwie 5 zł. To wyjątkowo niska obniżka, zwłaszcza że w tym momencie SkyShowtime oferuje w ramach promocji roczny i półroczny plan, który obniża cenę miesięcznego abonamentu do kwoty 16,59 zł. Już nie wspominając o użytkownikach, którzy zapewnili sobie, na początku działania serwisu w Polsce, miesięczną cenę na poziomie 12,49 zł.

zdj. SkyShowtime