Czas na wielki finał! Netflix zebrał polskie gwiazdy w finale serialu „Rojst”

Już za miesiąc po raz ostatni zanurzymy się w mroczny świat polskiego serialu kryminalnego „Rojst” od Jana Holoubka i Kaspra Bajona. Zobaczcie, jak zapowiada się finałowa odsłona serialowej trylogii, w której pojawią się zarówno nowi, jak i powracający bohaterowie. Netflix pokazał pierwszy zwiastun.

Rojst Millenium” – ostatni sezon kryminalnego serialu na Netflix

Czas odkryć wszystkie tajemnice bohaterów serialu „Rojst”. Podobno wszystkie ścieżki prowadzą do lasu na Grontach. Tym razem dowiemy się, kto nimi kroczył w przeszłości i nadał bieg wydarzeniom, których echo prześladuje każdego, przed laty i dziś. Bo potwory czają się nie tylko w ciemności – są wśród nas i przekonają się o tym dobrze znani widzom, jak i zupełnie nowi bohaterowie. Rozpocznie się walka o prawdę, ale znajdą się też tacy, którzy za wszelką cenę będą chcieli, aby na dobre pogrzebać grzechy przeszłości… Przewodnikiem po meandrach początków brutalnego świata będzie enigmatyczna postać Kierownika hotelu Centrum, stawiającego pierwsze kroki w swojej przebojowej karierze, w którego wciela się brawurowo Filip Pławiak.

Sprawdź też: Tak wygląda nowy Kapitan Ameryka w Marvelu! Zdjęcie herosa w nowym kostiumie.

U progu millenium stare sprawy zyskają drugie dno, ale zanim wyjdą na jaw, mieszkańcy, policja i władze w mieście na Grontach zmierzą się z zupełnie nowymi zbrodniami, kryminalnymi historiami i nieoczywistymi tropami. Rozwikłanie tajemnicy stojącej za zniknięciem Wandy Zarzyckiej stanie się głównym celem nie tylko jej ojca Piotra (Dawid Ogrodnik), ale również sierżant Anny Jass (Magdalena Różczka), która powróci do miasta po osobistych przejściach. Adam Mika (Łukasz Simlat), który pragnie rozwiązać swoją ostatnią sprawę, za cel postawi sobie rozwikłanie przyczyny śmierci dziewczynki znalezionej w miejscowym lesie.

Bystry i wnikliwy policjant Dzidzia, który awansował po sukcesie ostatniego śledztwa, pokieruje sprawą śmierci w hotelu Centrum. Natomiast Wanycz (Andrzej Seweryn) stanie się źródłem informacji dla dziennikarzy, policji i zastępczyni prokuratora Matwiejskiej (Marianna Gierszewska). Odkryjemy też losy honorowego Jassijeja, w którego na przestrzeni dwóch planów czasowych (60. i 90.) wcielają się Janusz Gajos i Tomasz Schuchardt.

Finałowy sezon serialu „Rojst” złoży się z 6 odcinków. Ich premiera odbędzie się na platformie Netflix już 28 lutego.

zdj. Netflix / Robert Palka