Czekaliśmy na to przez lata! Efektowna kreacja Billa Skarsgårda w zwiastunie „Kruka”!

Po wielu latach bezowocnych prób stworzenia nowej adaptacji „Kruka” wytwórnia Lionsgate w końcu zaprezentowała widzom zwiastun odświeżonego podejścia do komiksowego klasyka. W głównej roli zobaczymy znanego z „Boy Kills World” i „To” Billa Skarsgårda.

Bill Skarsgård przejmuje klasyczną komiksową rolę. Kiedy premiera nowego „Kruka”?

Hollywood od lat usiłowało doprowadzić do nakręcenia nowej adaptacji kultowego komiksu Jamesa O'Barra. Do filmowej wersji „Kruka” jeszcze w 2018 roku przymierzano gwiazdora „Aquamana” Jasona Momoę. Wyreżyserowaniem filmu miał wówczas zająć się Colin Hardy. Produkcja miała jednak wiele problemów na etapie przygotowań i ze względu na niejasny status praw autorskich nie została ostatecznie nakręcona.

Sprawdź też: Scarlett Johansson w nowym filmie „Jurassic World”? Aktorce zaproponowano główną rolę!

Gdy sprawy dotyczące praw autorskich zostały w końcu uregulowane, z projektem związało się studio Lionsgate i nowy reżyser. Za kamerą stanął Rupert Sanders, znany przede wszystkim jako twórca „Ghost in the Shell” oraz „Królewny Śnieżki i Łowcy”.

Skarsgård, który ostatecznie przejął rolę od Momoy, wcielił się w rockmana Erica Dravena, który wraz ze swoją wybranką serca Shelly (w tej roli piosenkarka FKA Twigs) zostaje brutalnie zamordowany. Eric zostaje jednak zawieszony pomiędzy światem żywych i umarłych i postanawia wykorzystać swoją sytuację, by zemścić się na oprawcach. „To, co mnie przyciągnęło do tego projektu, to możliwość nakręcenia mrocznego romansu, który porusza temat straty, żalu i eterycznej kotary, która oddziela życie od śmierci” – mówił o filmie Rupert Sanders.

Nowy „Kruk” zawita do kin dokładnie 7 czerwca tego roku

zdj. Lionsgate