Czy „Biedne istoty” przyniosą Emmie Stone Oscara? Aktorka zakochana w nowej roli

Choć do premiery filmu „Biedne istoty” pozostaje jeszcze wiele miesięcy, kolejne informacje o nowym projekcie Yorgosa Lanthimosa („Faworyta”, „Kieł”) nie przestają rozgrzewać wyobraźni kinomanów. Jest tak także i tym razem, gdyż główna gwiazda obrazu Emma Stone wyznała, że udział w surrealistycznym science fiction poskutkował „najlepszą postać, jaką kiedykolwiek zagrała”. 

„Biedne istoty” – czy Emma Stone zasłuży na kolejną nominację do Oscara?

Biedne istoty” zapowiada się w ramach odświeżonej i feministycznej wariacji „Frankensteina”. Główną bohaterką filmu – opartego na powieści o tym samym tytule Alasdaira Graya – jest Bella (w tej roli Stone), młoda kobieta, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocowego męża. Bohaterka zostaje przywrócona do życia przez szalonego naukowca, który przeszczepia jej mózg dziecka

Literacki pierwowzór określano m.in. „skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Sam film z kolei doczekał się miana „surrealistycznej odysei ku wyzwoleniu i samopoznaniu”. Bohaterka grana przez Stone balansuje na granicy między zniewoleniem a wolnością, w filmie towarzyszymy jej podróży, w trakcie której kobieta domaga się równości i oswobodzenia z uprzedzeń swoich czasów. Co o swej roli sądzi laureatka Oscara za La La Land”?

Przede wszystkim jest to najlepsza postać, jaką kiedykolwiek zagrałam. Na imię jej Bella i jestem w niej całkowicie zakochana. Jest inna niż wszyscy. Nie ma przeszłości, więc tworzy siebie na bieżąco. Jest bardzo ciekawa świata, pełna życia, pasji i ciekawości. Niesamowicie było zagrać kogoś, kto ma w sobie taką radość i poczucie przygody przez całe życie. Jej rozwój był ogromnym darem.

Sprawdź też: O tym filmie będzie głośno! Agnieszka Holland opowiada o uchodźcach na granicy polsko-białoruskiej

Biedne istoty” – kiedy premiera? Obsada i twórcy nowego filmu twórcy „Faworyty”

emma-stone-poor-things.jpg

Lanthimos wyreżyserował „Biedne istoty” na podstawie skryptu, który sporządził wraz z Tonym McNamarą, twórcą serialu „Wielka”, który - tak jak obsadzona w głównej roli Stone - współpracował już z Grekiem przy okazji „Faworyty”. Obok gwiazdy kina obsadę filmu tworzą przede wszystkim: Mark Ruffalo („Avengers”), Willem Dafoe („The Lighthouse”), Ramy Youssef („Ramy”), Christopher Abbott („Possessor”), Margaret Qualley („Sprzątaczka”) oraz stand-uper Jarred Carmichael.

Przypomnijmy, że „Biedne istoty” miały trafić do polskich kin już 8 września, jednak z uwagi na trwające od kilku miesięcy hollywoodzkie strajki, premierę filmu przesunięto aż o trzy miesiące, czyli na 8 grudnia. Poniżej przypominamy zwiastun projektu, który przedpremierowo wyświetlony zostanie podczas zbliżającego się Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie bierze udział w Konkursie Głównym.

Rzuć okiem na: Bradley Cooper znów rusza po Oscary! Pierwszy zwiastun biografii legendy muzyki

Źródło: Vanity Fair / Zdj. Xavier Collin / depositphotos