Bradley Cooper znów rusza po Oscary! Pierwszy zwiastun biografii legendy muzyki

Netflix opublikował premierową zapowiedź filmu zatytułowanego „Maestro”, czyli pełnometrażowej biografii Leonarda Bernsteina, wybitnego kompozytora filmowego, którego możecie znać m.in. ze ścieżki muzycznej do „West Side Story”. Projekt jest drugim reżyserskim przedsięwzięciem Bradleya Coopera po oscarowych „Narodzinach gwiazdy” z Lady Gagą w roli głównej.

Posypią się nominacje do Oscarów? Bradley Cooper przedstawia „Maestro”

Film skupi się na historii życia Bernsteina (w tej roli sam Cooper) oraz jego małżeństwie z Felicią Montealegre (Carey Mulligan). Urodzony w 1918 roku kompozytor żydowskiego pochodzenia wsławił się tworzeniem wielogatunkowej muzyki dla Broadwayu. Bernstein był uważany za jednego z najważniejszych dyrygentów swoich czasów, był pierwszym amerykańskich dyrygentem, który zdobył międzynarodowe uznanie

Choć Bernstein był w związku z Felicią niemal trzy dekady i doczekał się trójki dzieci, sam określał się jako „pół mężczyznę, pół kobietę”, a najbliżsi ludzie z jego otoczenia doskonale wiedzieli, że jest homoseksualistą. Bernstein przez niemal całe życie działał na rzecz praw obywatelskich, protestował przeciwko wojnie w Wietnamie oraz brał czynny udział w zbiórkach pieniędzy na badania nad wirusem HIV.

Koniecznie sprawdź też:

„Maestro” – kiedy premiera filmu Netfliksa? Spójrzcie tylko na tych twórców!

Cooper nakręcił film na podstawie skryptu, nad którym pracował wraz z Joshem Singerem („Spotlight”). Oprócz aktora na stanowiskach producenckich projektu czuwają takie tuzy przemysłu filmowego jak Martin Scorsese, Steven Spielberg czy reżyser „Jokera” Todd Phillips. Wraz z Cooperem i Mulligan obsadę tworzą również m.in. Maya Hawke, Jeremy Strong, Matt Bomer oraz Sarah Silverman

Maestro” zostanie premierowo wyświetlony podczas zbliżającej się 80. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie powalczy o najważniejsze nagrody. Projekt trafi do wybranych kin 22 listopada, z kolei na Netfliksie będziemy mogli obejrzeć go dokładnie 20 grudnia.

Może zainteresuje Cię: Nowy film Davida Finchera porównany do legendarnej produkcji. Kiedy premiera?

Zdj. Netflix