Czy Bradley Cooper wreszcie zgarnie Oscara? Garść nowych fotek z „Maestro”

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier nadchodzącego sezonu w świecie kina jest „Maestro” - dramat biograficzny o życiu i twórczości amerykańskiego kompozytora Leonarda Bernsteina. Produkcja Netfliksa, za którą stoi przede wszystkim Bradley Cooper („Narodziny gwiazdy”), zapowiada się na poważnego kandydata w walce o przyszłoroczne Oscary. Rzućcie okiem na garść nowych fotek z filmu.

Za sprawą „Maestro” widzowie będą mieli okazję zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi życia legendarnego twórcy muzyki (najbardziej znanym dokonaniem Bernsteina jest ścieżka muzyczna do teatralnego i filmowego musicalu „West Side Story”). Urodzony w 1918 roku kompozytor żydowskiego pochodzenia był uważany za jednego z najważniejszych dyrygentów swoich czasów, był też pierwszym Amerykaninem w swoim fachu, który zdobył międzynarodowe uznanie

Sprawdź też: Czy „Biedne istoty” przyniosą Emmie Stone Oscara? Aktorka zakochana w nowej roli

Cooper wyreżyserował film na podstawie skryptu, nad którym pracował do spółki z Joshem Singerem, autorem oscarowego „Spotlight”. Jako producenci nad „Maestro” czuwali m.in. Todd Phillips („Joker”), czy takie legendy kina jak Martin Scorsese i Steven Spielberg, którzy wcześniej rozważali reżyserię projektu. Obok Coopera obsadę filmu tworzą m.in. Carey Mulligan (Felicia Montealegre, żona Bernsteina), Maya Hawke (jego córka Jamie) oraz Matt Bomer (kochanek protagonisty).

Premierę „Maestro” w streamingu wyznaczono na 20 grudnia. Zanim jednak film trafi do Netfliksa, będziemy mieli okazję zobaczyć go na dużym ekranie (dokładny termin debiutu jest w tym momencie nieznany). Przedpremierowo film Coopera wyświetlony zostanie na zbliżającej się 80. edycji festiwalu w Wenecji, gdzie powalczy o Złotego Lwa. Przypomnijmy, że twórcom przedsięwzięcia oberwało się ostatnio za utrwalanie antysemickich stereotypów. Więcej o tej kontrowersji przeczytacie w tym miejscu.

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Maestro za Netflix.jpg

Zdj. Vanity Fair / Netflix