Czy doczekamy się „Na skraju jutra 2”? Tom Cruise nadal chce kontynuacji

Tom Cruise niezmiennie pozostaje wyjątkowo zapracowanym aktorem i zamiast na brak nowych projektów może narzekać na brak czasu na ich realizowanie. Aktor cały czas chce jednak podjąć się misji powrotu do świata wykreowanego w filmie science fiction „Na skraju jutra”.

Tom Cruise chce nakręcić Na skraju jutra 2

Od lat słyszymy, że trwają przygotowania do nakręcenia drugiej części filmu Na skraju jutra”, który w kinach gościł już dekadę temu. Najbliżej realizacji projektu byliśmy w 2019 roku, gdy wydawało się, że studio Warner Bros. ruszy niedługo z realizacją produkcji. Chęć zrealizowania projektu wyrażali zarówno Tom Cruise i Emily Blunt, jak i reżyser pierwszej części filmu, czyli Doug Liman.

Co więcej, Liman potwierdzał nawet, że scenariusz do filmu jest już gotowy i zapewniał, że prace na planie ruszą po tym, jak Tom Cruise zakończy zdjęcia do siódmej i ósmej części „Mission: Impossible”. Od tego czasu wiele się jednak w kinowej branży zmieniło. Plany na szybkie zrealizowanie dwóch części popularnej serii akcji pokrzyżowała najpierw pandemia koronawirusa, a później plany ponownie zniweczyły strajki scenarzystów i aktorów.

Sprawdź też: „Furiosa: Saga Mad Max” już do obejrzenia na VOD. Kiedy premiera na płytach?

Niedawno pojawiła się jednak nowa szansa na zrealizowanie Na skraju jutra 2, po tym, jak Tom Cruise związał się z Warnerem nowym kontraktem zakładającym współprace ze studiem przy nowych projektach. Wydaje się więc, że szanse na stworzenie nowego „Na skraju jutra” są największe od lat, a teraz dotarły do nas jeszcze słowa reżysera, który przekonuje, że zarówno on, jak i Cruise cały czas chcą doprowadzić do zrealizowania sequela.

Ciągle o tym rozmawiamy. Kochamy ten świat” – Liman przyznał w rozmowie z Empire. Czas również wydaje się nie być dla nich przeszkodą: „Nie wiem, jak długo Cameron kręcił Terminatory… ale wtedy wydawało mi się, że to dużo czasu” – podsumował Liman.

zdj. Warner Bros.