Czy doczekamy się wreszcie ekranizacji „Borderlands”? Twórca „The Last of Us” pożegnał się z projektem

Kłopotów ekranizacji gry „Borderlands” ciąg dalszy. Zapowiedziany jeszcze w 2015 roku projekt wciąż napotyka na swej drodze liczne przeszkody. Choć zdjęcia oficjalnie zakończono dwa lata temu, produkcja jakimś cudem nie może dobiec końca. Doniesienia sugerują, że sytuacja jest na tyle zła, że z filmem postanowił pożegnać się Craig Mazin („The Last of Us”, „Czarnobyl”).

Czy film „Borderlands” kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?

Ostatni większy komunikat o „Borderlands” przedostał się do sieci pół roku temu, kiedy to ogłoszono, iż Tim Miller („Deadpool”) zastąpił na reżyserskim stanowisku Eli Rotha („Hostel”) na czas dokrętek. Od dłuższego czasu — nie licząc kilku zakulisowych fotek — nie widzieliśmy żadnych materiałów z filmu. Na ten moment nie wiadomo oficjalnie, na jakim dokładnie etapie znajduje się produkcja, oraz czy w ogóle kiedykolwiek ją zobaczymy.

Insiderskie serwisy donoszą, że przedsięwzięcie znalazło się w tzw. „piekle produkcyjnym” (ang. post-production hell), więc istnieje szansa, że najczarniejszy scenariusz jest możliwy. Całemu zajściu bynajmniej nie pomaga fakt, iż z filmem całkowicie rozstał się wspomniany scenarzysta Mazin. Amerykanin pracuje czasem pod pseudonimem Joe Crombie, lecz tym razem postanowił jednoznacznie odciąć się od adaptacji

Sprawdź też: Alternatywne zakończenie „Johna Wicka 4” POTWIERDZA los bohatera Keanu Reevesa

Masa problemów zakulisowych w „Borderlands”. Co wiemy o adaptacji gry?

Zakulisowe zdjęcie z filmu Borderlands za Lionsgate.jpg

Na przestrzeni niecałej dekady przy ekranizacji „Borderlands” przewinąć miało się ok. 10 scenarzystów. Najnowszym nazwiskiem związanym ze skryptem jest Zak Olkiewicz („Bullet Train”), który dołączył do projektu wraz z Millerem. Przypomnijmy, że w  rolach głównych występują Cate Blanchett jako Lilith, Kevin Hart jako Roland, Jack Black jako Claptrap, Jamie Lee Curtis jako Dr. Patricia Tannis, Ariana Greenblatt jako Tiny Tina oraz Florian Munteanu w roli Krieg. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami fabuła filmu skupia się na losach Lilith, niesławnej złodziejki z tajemniczą przeszłością, która niechętnie powraca na rodzinną Pandorę w celu odnalezienia zaginionej dziewczyny. By zrealizować powierzone jej zadanie, protagonistka tworzy sojusz z grupą wyjątkowo barwnych bohaterów. Wspólnie będą oni musieli walczyć z obcymi potworami, niebezpiecznymi bandytami, a przy okazji zdecydować o losach wszechświata

Źródło: World of Reel / The Gamer / Zdj. Gerbox / Lionsgate