Czy to będzie nowy Barbenheimer? Teraz w kinach zmierzy się „Piła X” i „Psi Patrol”

Cóż to było pewne, że filmowe wytwórnie będą chciały powtórzyć gigantyczny sukces Barbenheimera i nie musieliśmy długo czekać na pierwszą próbę. Po tym, jak świetnie na rywalizacji w kinach wyszły produkcje „Barbie” i „Oppenheimer” tę samą drogę obrały horror „Piła X” i nowy film z serii „Psi Patrol”. Pojawił się już specjalny hashtag i machina promocyjna zaczyna się rozkręcać.

Barbenheimer zadziałał, więc pora na SawPatrol

Barbenheimer okazał się strzałem w dziesiątkę i zaowocował ogromnymi wpływami do kinowych kas zarówno dla filmu Warnera, jak i produkcji Universala. Dzięki rywalizacji z produkcją Nolana film o lalce Barbie ustanawia kolejne rekordy i ma już na koncie ponad 800 mln dolarów – w ten weekend przebije granicę 1 mld dolarów, co będzie kosmicznym wynikiem! „Oppenheimer” też mocno skorzystał na premierze w ten sam dzień i zgromadził od widzów ponad 400 mln dolarów, o których normalnie w tak krótkim czasie mógłby tylko pomarzyć.

Nie powinno nas zatem dziwić, że Hollywood zamierza iść za ciosem i przygotowało już kolejną parę premier, które mają zmierzyć się w kinach w ten sam dzień. Rywalizacja zestawiająca ze sobą skrajnie różne produkcje mające zupełnie inne tony tym razem będzie opierała się o debiut dziesiątej już odsłony horroru „Piła” oraz nowy film animowany z serii „Psi Patrol”. Obydwa tytuły zadebiutują w kinach 29 września. Wytwórnie odpowiadające za dystrybucje obydwu filmów – odpowiednio Lionsgate i Paramount Pictures – starają się już promować jednoczesną premierę swoich premier za pomocą #SawPatrol.

Sprawdź też: Christian Bale w nowej wersji „Narzeczonej Frankensteina”. Na planie spotka starą znajomą.

Trudno jednak oczekiwać, żeby kampania ta przyniosła chociażby w połowie tak duży sukces, jakim był Barbenheimer i nie chodzi tu wyłącznie o sam dobór tytułów, ale fakt, że ich premiera nie przypada w tym samym czasie we wszystkich krajach. Na wielu rynkach, w tym w Polsce, „Psi Patrol: Wielki film” zadebiutuje dopiero 13 października.

zdj. Lionsgate / Paramount Pictures