Czy to koniec serwisu Showtime? Paramount rozważa wyłączenie usługi streamingowej

Włodarze amerykańskiej grupy mediowej Paramount Global biorą pod uwagę możliwość zamknięcia dostępu do streamingowej usługi Showtime – czytamy w nowym raporcie Wall Street Journal. Ruch miałby poskutkować przeniesieniem oryginalnych produkcji tej platformy do Paramount+ i w konsekwencji poprawić osiągi serwisu w obliczu dużej konkurencji na rynku streamingowym. 

W kosztującej subskrybentów niecałe 11 dolarów za miesiąc usłudze streamingowej znalazły się takie oryginalne produkcje jak „Yellowjackets” czy „Bilions”. Na przestrzeni lat w ofercie Showtime debiutowały też między innymi serie „Siostra Jackie”, „Twin Peaks 3”, „Tudorowie”, „Masters of Sex”, „Ray Donovan” i „Dexter”.

Źródła WSJ wskazują, że do ostatecznej decyzji jeszcze wprawdzie bardzo daleko, ale połączenie ofert Showtime i Paramount+ wydaje się realną możliwością. Decydenci przedsiębiorstwa uwzględniają, że drobniejsze usługi w rodzaju Showtime'u nie mają szans na konkurowanie z poważniejszymi graczami w sektorze streamingowym w rodzaju Netfliksa, Disney+ czy Amazon Prime Video, ale powoli cementującymi swoją pozycję na rynku serwisami w rodzaju Peacock

Nieustannie badamy opcje wzmocnienia wartości naszych inwestycji gwarantując konsumentom dostęp do większej oferty Paramountu – na przestrzeni różnych usługi i serwisów” – skomentował przedstawiciel Paramount Global. Jak dodaje Wall Street Journal, połączenie obu usług pociągnęłoby z sobą długotrwałe rozmowy i negocjacje z dostawcami usług satelitarnych i kablowych, którzy dysponują w swojej ofercie kanałem Showtime'u. Jedno ze źródeł serwisu wskazuje zarazem, że Paramount przeprowadził już wstępne rozmowy w temacie z przynajmniej jednym istotnym kontrahentem z zakresu usług płatnej telewizji. 

Sprawdź też: Uniwersum „Stranger Things” będzie jak MCU? Twórca serialu o inspiracji Kevinem Feigem i crossoverze… z Deadpoolem

Warto dodać, że na część rynków zagranicznych, oferta Showtime'u już teraz znajduje się w ramach wydzielonej części platformy Paramount+. W USA obie usługi są natomiast w całości rozdzielone – właśnie przez wzgląd na umowy łączące przedsiębiorstwo z dostawcami telewizji kablowej i satelitarnej. Połączenie obu serwisów wiązałoby się z dużą redukcją kosztów Paramountu – czynnik ma być szczególnie istotny w czasie obecnej, ekonomicznej niestabilności. Dodajmy, że jeszcze kilka tygodni temu, z tych samych przyczyn, przedsiębiorstwo wprowadziło w swoich strukturach nową procedurę zatrudniania. Jak informują źródła blisko Paramount Global, każda decyzja związana z poszerzeniem zasobów kadrowych musi otrzymać akceptację nie tylko managera określonego działu, a również dyrektora finansowego i dyrektora ds. personalnych. 

Źródło: Wall Street Journal / zdj. Showtime