Uniwersum „Stranger Things” będzie jak MCU? Twórca serialu o inspiracji Kevinem Feigem i crossoverze… z Deadpoolem

Tak, dobrze przeczytaliście nagłówek. Shawn Levy, czyli producent „Stranger Things” omówił z Ryanem Reynoldsem połączenie na ekranie światów nastoletnich obrońców Hawkins i komiksowego najemnika z nawijką. W nowym wywiadzie padło też porównanie projektowanego obecnie serialowego uniwersum do gigantycznej superbohaterskiej franczyzy Marvela.

Zaskakująca wypowiedź Levy'ego padła podczas rozmowy na czerwonym dywanie poprzedzającym ceremonię rozdania nagród Emmy. W krótkim wywiadzie z dziennikarzem Variety, producent i reżyser wyjaśnił, że wraz z dobiegającym powoli końca serialem „Stranger Things”, trwają dyskusje dotyczące dalszego kształtu hitowego uniwersum (w rozmowie określono je mianem „Stranger Things Cinematic Universe”). „Tak, rozplanowujemy obecnie STCU” – potwierdził Levy. „Sporo czasu spędzam teraz z [szefem Marvel Studios] Kevinem Feigem i uczę się tego, jak radzić sobie z takim uniwersum. To, czego się nauczę, przeniosę na STCU”. 

Przypomnijmy, że do tej pory ujawniono, że po wyemitowaniu ostatniego sezonu, serial Netfliksa doczeka się przynajmniej jednego spin-offu, którym zajmą się twórcy pierwowzoru, czyli bracia Matt i Ross Duffer. Wyprodukowaniem serii duet zajmie się w ramach swojego nowego studia, Upside Down Productions. Choć możemy założyć, że jedna seria to zaledwie początek pobocznych przygód w świecie „Stranger Things”, warto dodać, że w przygotowaniach jest też sceniczna sztuka oparta na serialu. 

W tej samej rozmowie, przedstawiciel Variety półżartem zapytał Levy'ego o powiązanie hitu Netfliksa z postacią Deadpoola. Odpowiedź filmowca, który ma stanąć za kamerą trzeciej odsłony przygód najemnika z uniwersum Marvela, była zaskakująca:

Zabawne, że pytasz, bo wraz z Ryanem [Reyndolsem] zastanawialiśmy się już nad tym, jak moglibyśmy doprowadzić do crossoveru „Deadpoola” ze „Stranger Things”. Jeszcze tego nie rozgryźliśmy, ale jest to na stole

Przypomnijmy, że Reynolds i Levy mają za sobą współpracę przy filmach „Free Guy” i „Projekt Adam”. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy obaj twórcy znajdą się na planie „Deadpoola 3”. Spekulacje o rychłym początku produkcji przekreśliła nieobecność widowiska podczas konwentu D23, na którym Disney zapowiedział swoje najbliższe filmowe i telewizyjne projekty.    

Z kolei premiera finałowego sezonu „Stranger Things” nadejdzie najpewniej dopiero w 2024 roku. Najbardziej optymistyczny scenariusz może sugerować debiut piątej serii pod koniec przyszłego roku, ale mogłoby do tego dojść, tylko gdyby sezon zostałby podzielony na dwie zbliżone metrażem części.

Sprawdź też: Emmy 2022 – „Sukcesja”, „Ted Lasso” i „Biały Lotos” rządzą. Zendaya i Michael Keaton ze statuetkami

W piątej serii do swoich ról powrócą Winona Ryder (w roli Joyce Byers), David Harbour (jako Jim Hopper), Millie Bobby Brown (jako Jedenastka), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), CalebMcLaughlin (Lucas Sinclair), Noah Schnapp (Will Byers), Sadie Sink (Max Mayfield), Natalia Dyer (Nancy Wheeler), Maya Hawke (Robin Buckley), Joe Keery(Steve Harrington), Charlie Heaton (Jonathan Byers) oraz Brett Gelman (Murray Bauman).

Źródło: The Direct / Variety / zdj. Disney / Netflix