Czy to młody Russell Crowe? Nie, to zakrwawiony Paul Mescal na planie „Gladiatora 2”!

Mamy pierwsze zdjęcia z planu kontynuacji „Gladiatora”. Fotki z planu dają nam pierwsze spojrzenie na głównego bohatera produkcji granego przez Paula Mescala. Gwiazdor „Aftersun” pojawił się w zbroi na arenie gladiatorów i do złudzenia przypomina bohatera granego przez młodego Russella Crowe'a. Przekonajcie się sami.

Ruszyły dokrętki do „Gladiatora 2”. Budżet rośnie o kolejne miliony

Ostatnio informowaliśmy, że w Wielkiej Brytanii ruszyły dokrętki do kontynuacji „Gladiatora” i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tych doniesień. Okazuje się, że poprawek potrzebują przede wszystkim sceny przedstawiające sceny batalistyczne oraz sceny walk na arenie gladiatorów. Dzięki temu zyskaliśmy właśnie pierwsze spojrzenie na głównego bohatera produkcji, w którego wciela się Paul Mescal. Aktor zauważony został na planie w zakrwawionej zbroi i nie da się ukryć, że do złudzenia przypomina w niej Maximusa granego prawie 25 lat temu przez Russela Crowe'a.

Wygląda na to, że w drugiej części „Gladiatora” zobaczymy, jak Lucjusz, syn Lucilli (granej ponownie przez Connie Nielsen) przechodzi podobną drogę do tej, którą ćwierć wieku temu przeszedł Maximus. Wysoko urodzony bohater najwyraźniej traci swój status i jakimś sposobem zostaje niewolnikiem sprzedawanym do walk na arenie.

Sprawdź też: Czas na nową platformę Max. Cena, lista filmów i seriali, treści 4K – jak wypada następca HBO Max?

Wszystko wskazuje na to, że bohater będzie podobnie jak Maximus zyskiwał sobie serca tłumów jako niezwyciężony wojownik. Wcześniej ujawniono, że głównego antagonistę, bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem, zagrał Fred Hechinger („Biały Lotos”).

Kinowa premiera „Gladiatora 2” wyznaczona jest na 22 listopada 2024 roku. Wyreżyserowaniem filmu zajął się Ridley Scott odpowiadający za sukces pierwszej części z 2000 roku.

 

zdj. Universal Pictures