Czy to największy dom dla lalek na świecie? Tak będzie wyglądał filmowy dom „Barbie” z Margot Robbie

Nadchodzący film o lalce Barbie jawi się zarówno jako jeden z gorętszych tytułów lata, jak i jeden z najciekawiej promowanych obrazów ostatnich lat. Do internetu trafiły właśnie kolejne materiały promocyjne z projektu w reżyserii Grety Gerwig („Małe kobietki”) - tym razem to zdjęcia, dzięki którym możemy doskonale przyjrzeć się scenografii „Barbie”.

To tutaj zamieszka Margot Robbie jako Barbie. Zobaczcie scenografię z filmu 

Widoczna poniżej sesja zdjęciowa dotyczy domu protagonistki granej przez Margot Robbie, czyli kultowego Barbie’s Dreamhouse. Set powstał według projektu scenografek Sarah Greenwood (sześć razy nominowanej do Oscarów m.in. za „Dumę i uprzedzenie” z 2005 roku czy „Sherlocka Holmesa” z Robertem Downeyem Jr.) oraz Katie Spencer („Piękna i Bestia”). Wśród inspiracji znalazła się choćby architektura kalifornijskiego miasta Palm Springs.

Wzniesiony na terenie Warner Bros. Studios pod Londynem, kinowy dom Barbie reinterpretuje słynne domy dla lalek jako trzypiętrową fantazję w kolorze fuksji, ze zjeżdżalnią, która zwija się w basen w kształcie nerki. „Po co schodzić po schodach, skoro można zsunąć się do basenu?” - mówi reżyserka filmu. Myśląc o projekcie domu bohaterki twórczyni „Lady Bird” miała na uwadze malarską twórczość Wayne'a Thiebauda czy scenografię filmu „Amerykanin w Paryżu”.

W rozmowie z serwisem Architectural Digest Gerwig podkreśliła również jak ważne przy tworzeniu filmu było w gruncie rzeczy wykreowanie całego świata od początku. „Dosłownie tworzyliśmy alternatywny wszechświat Barbie Landu” - wyznaje autorka, która przy projekcie zdecydowanie faworyzowała użycie rzeczywistych dekoracji zamiast efektów specjalnych. „Wszystko musiało być namacalne, ponieważ zabawki to przede wszystkim rzeczy, których się dotyka”.

Sprawdź też: Ezra Miller powróci jako Flash mimo wszystkich kontrowersji! Jest jeden warunek

O czym opowie „Barbie”? Kiedy obejrzymy nowy film od Grety Gerwig?

Film opowie o tym, jak tytułowa bohaterka zostaje zmuszona opuścić Barbieland z powodu swych tzw. niedoskonałości i wyrusza w pełną niespodzianek przygodę w realnym świecie. Obok obsadzonej w tytułowej roli Robbie obsadę tworzą również m.in. Ryan Gosling jako Ken, Kate McKinnon („Saturday Night Live”), America Ferrera („Brzydula Betty”) czy Emma Mackey i Ncuti Gatwa znani z serialu „Sex Education” 

Gerwig wyreżyserowała film na podstawie skryptu sporządzonego wspólnie z Noah Baumbachem, twórcą takich obrazów jak „Historia małżeńska” czy „Frances Ha”. Premiera „Barbie” została wyznaczona na 21 lipca tego roku. W Polsce zobaczymy film równolegle z premierą amerykańską.

Rzuć okiem na: Współdzielenie konta w Polsce będzie płatne! Netflix wprowadza zmiany

Scenografia z filmu Barbie za Architectural Digest.jpg

Scenografia z filmu Barbie za Architectural Digest.jpg

Scenografia z filmu Barbie za Architectural Digest.jpg

Scenografia z filmu Barbie za Architectural Digest.jpg

Scenografia z filmu Barbie za Architectural Digest.jpg

Źródło: Architectural Digest / Zdj. Jaap Buitendijk / Warner Bros.