Współdzielenie konta w Polsce będzie płatne! Netflix wprowadza zmiany

Stało się. Nowa metoda radzenia sobie ze współdzieleniem konta na Netfliksie dotarła do Polski. Streamingowa platforma wprowadziła właśnie dodatkową opłatę za udzielanie dostępu do serwisu osobom, które nie mieszkają pod jednym adresem.

Współdzielenie konta na Netflix będzie płatne także w Polsce

Netflix od zawsze chwalił się możliwością udostępniania konta innym osobom, ale od kilku miesięcy coraz mocniej i częściej podkreślał, że chodziło o członków tego samego gospodarstwa domowego. Firma zdecydowała się na wprowadzenie nowych zasad dotyczących tego, kiedy i jak użytkownicy mogą przekazywać dostęp do swojego konta Netflix. Rozwiązanie to dotarło właśnie do Polski.

Sprawdź też: Na ten horror w streamingu długo czekaliśmy. W końcu trafi na Netflix!

Od 23 maja użytkownicy chcący dzielić się dostępem do konta z osobami, z którymi nie mieszkają, będą musiały ponosić dodatkowe opłaty. Netflix wprowadził opcję dokupienia dodatkowego członka w Standardowym planie oraz planie Premium. Opcja ta nie dotyczy planu Podstawowego. Wprowadzono też ograniczenie pozwalające dokupić dostęp do konta dla maksymalnie dwóch osób. Miesięczny koszt dla jednego dodatkowego użytkownika wynosi 9,99 zł.

Cennik planów Netfliksa w Polsce

 • plan podstawowy (29 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości SD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 1 ekranie jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 1 telefon lub tablet, bez możliwości dodatkowego współdzielenia konta.
 • plan standardowy (43 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 2 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 2 telefony lub tablety, współdzielenie konta z maksymalnie jedną osobą za miesięczną opłatą 9,99 zł.
 • plan premium (60 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i 4K UHD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 4 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 6 telefonów lub tabletów, dźwięk 3D współdzielenie konta z maksymalnie dwiema osobami za miesięczną opłatą 9,99 zł za jedno miejsce.

netflix dokupienie użytkownika-min.png

Jak to ma działać? Osobne hasło dla dodatkowego użytkownika

Netflix zaznacza już wprost, że z głównego konta mogą korzystać tylko osoby, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Osoby spoza tego gospodarstwa domowego będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix. Dodatkowy użytkownik, którego dokupicie będzie miał własny profil, konto i hasło, ale za jego członkostwo będzie płacić osoba, która go zaprosiła.

 • Właściciele konta korzystający z planów Standard lub Premium w wielu krajach mogą współdzielić konto Netflix z osobą, która z nimi nie mieszka, dodając dodatkowego użytkownika do swojego konta.
 • Właściciel konta musi najpierw wykupić miejsce dla dodatkowego użytkownika, a następnie zaprosić wybraną osobę do skorzystania z tego miejsca.
 • Dodatkowy użytkownik musi zostać aktywowany w tym samym kraju, w którym swoje konto utworzył właściciel konta głównego.
 • Dodatkowych użytkowników nie można dodać do pakietów obejmujących serwis Netflix ani kont rozliczanych przez osoby trzecie.
 • Dodatkowych użytkowników nie można dodać do planów z reklamami.

Jak Netflix definiuje użytkowników z tego samego gospodarstwa domowego?

Według platformy jest to zbiór urządzeń korzystających z tego samego połączenia internetowego w miejscu, w którym najczęściej korzystasz z serwisu Netflix. Gospodarstwo domowe Netflix można ustawić na telewizorze. Wszystkie pozostałe zalogowane na Twoje konto Netflix urządzenia korzystające z tego samego połączenia internetowego co telewizor zostaną automatycznie włączone do gospodarstwa domowego.

Sprawdź też: Netflix skorzystał na walce ze współdzieleniem kont. Największy przyrost użytkowników od lat.

f75bbd03-4d65-48e7-ba0a-8d55b38db535_mhu-household_accounts_pl.png

Co może i czego nie może dodatkowy użytkownik?

 1. Dodatkowy użytkownik może korzystać z serwisu Netflix na jednym urządzeniu jednocześnie.
 2. Dodatkowy użytkownik może pobierać tytuły na jeden telefon lub tablet jednocześnie.
 3. Dodatkowy użytkownik może stworzyć tylko jeden profil, ale nie może być on profilem dla dzieci.
 4. Dodatkowy użytkownik ogląda treści wideo w takiej samej jakości, jak użytkownik, który go zaprosił.
 5. Dodatkowy użytkownik ma możliwość korzystania z serwisu Netflix w domu lub w podróży z dowolnego urządzenia połączonego z internetem z zainstalowaną aplikacją Netflix, takiego jak: telewizor Smart TV, konsola do gier, odtwarzacz multimedialny, dekoder, smartfon, tablet czy komputer.
 6. Dodatkowy użytkownik musi utworzyć swoje konto w kraju, z którym jest powiązane konto właściciela.

Pamiętajcie, że podczas tworzenia nowego konta lub dodawania dodatkowego użytkownika można przenieść profil z istniejącego konta, w tym rekomendacje, historię oglądania, Moją listę, zapisane gry, ustawienia i inne. Netflix twierdzi, że obecnie ponad 100 milionów gospodarstw domowych korzysta ze wspólnych kont, co negatywnie wpływa na zdolność do inwestowania w nowe seriale i filmy. 

źródlo: Netflix / zdj. burdun / depositphotos.com