Data premiery i szczegóły soundtracku do filmu „Nie czas umierać”!

Wytwórnie fonograficzne Decca Records i Universal Music Polska zapowiedziały wydanie w naszym kraju soundtracku z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie pt. „Nie czas umierać”. Poznajcie szczegóły.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda  „No Time To Die” po raz pierwszy w historii skomponowana przez Hansa Zimmera z udziałem gitarzysty Johnny’ego Marra zadebiutuje 27 marca. Światowa premiera filmu odbędzie się w Londynie 31 marca, a do polskich kin „Nie czas umierać” wejdzie 3 kwietnia.

Na Empik.com wystartowały już pre-ordery na CD (aktualna cena 53,99 zł) i LP (aktualna cena 116,99 zł).

Po rewelacyjnym występie Billie Eilish i Hansa Zimmera na rozdaniu nagród BRIT Awards w Londynie, Decca Records ogłasza premierę ścieżki dźwiękowej do nowego filmu z serii James Bond „No Time To Die”, której autorem po raz pierwszy w historii jest Hans Zimmer!

Tytułowa piosenka z filmu „No Time To Die”, wykonywana przez Billie Eilish (którą artystka stworzyła wspólnie z bratem Finneasem O’Connellem) znalazła się na szczycie listy najlepszych singli w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu.

18-letnia Eilish dołączyła do grona wyselekcjonowanych wykonawców takich jak Shirley Bassey, Madonna, Adele czy Sam Smith, którzy dostąpili zaszczytu nagrania tytułowej piosenki do filmu o przygodach Jamesa Bonda.

Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, producenci obrazu „No Time To Die”, zaprosili do współpracy nad filmem kompozytora Hansa Zimmera, który nie krył swojej radości z tego powodu:

Możliwość pracy nad tak kultową serią jak przygody agenta 007 była niesamowitym doświadczeniem. Cary, Michael i Barbara są niezwykłymi współpracownikami i wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że świat już wkrótce usłyszy nowe dźwięki do filmu „No Time To Die.

Reżyser Cary Joji Fukunaga dodaje:

Jestem niezmiernie podekscytowany, że Hans stworzył ścieżkę dźwiękową do tego filmu. Muzyka do Bonda zawsze była ikoniczna, a Hans dodaje do tego dziedzictwa szczyptę swojego geniuszu.

W nagrywaniu ścieżki dźwiękowej udział wzięli także gitarzysta Johnny Marr oraz kompozytor i producent Steve Mazzaro – obaj już wcześniej pracujący z Zimmerem.

Z okazji premiery dwudziestego piątego filmu o Bondzie Decca zapowiada również wydanie specjalnego albumu zatytułowanego „Bond 25”. Płyta zawierać będzie  nowe aranżacje 25 kultowych tematów powstałych na przestrzeni prawie 60 lat kina. Na albumie znajdą się m.in.: „From Russia With Love”, „Diamonds Are Forever”, „Live And Let Die”, „GoldenEye” czy „Die Another Day”, na nowo nagrane przez Royal Philharmonic Orchestra w Abbey Road Studios.

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą, po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

źródło: zdj. główne EON Productions / MGM / Universal Pictures / materiały prasowe Decca Records / Universal Music Polska