Data premiery „Tenet” Christophera Nolana znowu przesunięta

Wyczekiwane widowisko Christophera Nolana, o którym mówi się, że ma przetrzeć szlaki dla nowych produkcji zmierzających na wielki ekran, doczekało się kolejnego opóźnienia. Tym razem, ustalona niedawno data 31 lipca została zamieniona na termin wypadający prawie dwa tygodnie później – środę, 12 sierpnia. 

Wraz z następnym przesunięciem, Warner Bros. opublikowało w sieci oficjalne oświadczenie, w którym włodarze wytwórni tłumaczą konieczność odczekania z premierą do momentu, w którym zostanie ona uznana za właściwy krok przez przedstawicieli służby zdrowia.

Warner Bros. jest głęboko zaangażowane w pokazanie filmu „Tenet” na wielkim ekranie, gdy wystawcy będą na to gotowi i gdy przedstawiciele służby zdrowia powiedzą, że nadszedł na to czas. W tej chwili musimy być elastyczni, nie traktujemy tej sytuacji, jak klasycznej premiery kinowej. Zdecydowaliśmy się, że film zadebiutuje w połowie tygodnia, co da widowni możliwość odkrycia go we własnym czasie. Planujemy rozegrać sytuację na przestrzeni dłuższego okresu czasu, wykraczającego ponad tradycyjne normy i wierzymy, że taka strategia przełoży się na sukces produkcji. 

Wraz z przesunięciem premiery „Tenet”, Warner Bros. zadecydowało o opóźnieniu powrotu do amerykańskich kin kultowej „Incepcji”, która miała trafić na ekrany z okazji 10. rocznicy. Nowy termin to 31 lipca.  

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

zdj. Warner Bros.