Daveed Diggs dołączy do obsady filmowej wersji „Małej syrenki”?

Wygląda na to, że Disney znalazł kolejną gwiazdę filmowej wersji animacji „Mała syrenka”. Zaawansowane rozmowy na temat dołączenia do obsady prowadzi Daveed Diggs mający użyczyć głosu Sebastianowi.

W animacji Sebastian jest krabem, doradcą króla Tritona, któremu przypada jedna z najsłynniejszych piosenek filmu „Under the Sea”. Mający wcielić się w kultową postać Daveed Diggs zasłynął swoją rolą w musicalu „Hamilton”. Po sukcesie na Broadwayu Diggs zagrał w filmach „Cudowny chłopak”, „Zaślepieni” oraz „Velvet Buzzsaw”.

Przypomnijmy, że w głównej roli księżniczki Ariel obsadzona została już piosenkarka Halle Bailey. Z filmem łączeni są także Javier Bardem mający zagrać Trytona, króla mórz i oceanów, ojca głównej bohaterki produkcji, Melissa McCarthy, która ma wcielić się w Urszulę, pół-kobietę, pół-ośmiornicę, którą ojciec Ariel, Tryton, wypędził ze swojego pałacu, a ta poprzysięgła zemstę na jego rodzinie oraz Jacob Tremblay, który podłoży głos Florkowi, małej rybce będącej najlepszym przyjacielem głównej bohaterki, a także Awkwafina, która podłoży głos przemądrzałej mewie o imieniu Blagier, której w animacji głos podłożył Buddy Hackett.

Aktorska wersja „Małej syrenki” nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale zdjęcia do filmu powinny wystartować jeszcze przed końcem tego roku. Reżyserem filmu ma być Rob Marshall, odpowiedzialny za reżyserię innej kinowej nowości Disneya pod tytułem Mary Poppins powraca”. Mówi się, że w filmie mamy usłyszeć zarówno klasyczne utwory z animowanej wersji, jak i kilka nowych piosenek, które skomponowali Alan Menken i Lin-Manuel Miranda.

źródło: Variety.com / zdj. Lionsgate