David Lynch nakręcił nowy film pełnometrażowy z Laurą Dern. Sekretny projekt zadebiutuje w Cannes

Spośród klasycznych reżyserów kina niezależnego nie tylko David Cronenberg odsłoni swoją nową pracę podczas tegorocznej odsłony Cannes. Wszystko wskazuje na to, że w ramach festiwalu zupełnie nowy film pełnometrażowy przedstawi widzom również David Lynch. Wiemy już, że w obsadzie pojawi się Laura Dern.

O zaskakującym poszerzeniu repertuaru 75. Festiwalu Filmowego w Cannes informowały źródła Variety. Jak wynika z ostatniego raportu tego portalu, Lynch miał w sekrecie napisać i wyreżyserować nowy film, w którym – w roli drugoplanowej, albo epizodycznej – pojawi się Laura Dern. W tajemniczej produkcji wystąpili też inni, nieujawnieni jeszcze stali współpracownicy reżysera „Mulholland Drive” i „Blue Velvet”

Choć następny film Lyncha może równie dobrze okazać się kompletnie nowym projektem, który reżyser nakręcił „pod radarem”, istnieje też możliwość, że produkcja będzie w jakiś sposób powiązana z ubiegłorocznymi doniesieniami o serialu współrealizowanym z Netfliksem. Niewykluczone, że obraz pokazany w Cannes będzie poszerzonym odcinkiem pilotażowym serii o roboczych tytułach „Wisteria” i „Unrecorded Night”. W tamtym roku z projektem wiązane były Naomi Watts i właśnie Laura Dern.

Dyskuje o swoim zaangażowaniu w serial podsycił również Kyle MacLachlan, odtwórca kultowej roli agenta Dale'a Coopera w „Twin Peaks” – po tym jak udostępnił na Instagramie zdjęcie przedstawiające kwiat znany u nas jako glicyna, a za oceanem jako „wisteria”. Wpis MacLachlana pobudził wówczas przede wszystkim ekscytację fanów serii „Twin Peaks”, liczących na to, że „Wisteria” jest w istocie kamuflażem dla kolejnego sezonu słynnego serialu. Oliwy do ognia dodały też wpisy w mediach społecznościowych aktorki Andrei Hays, występującej w „Twin Peaks” w roli kelnerki Heidi, a poza tym mającej w dorobku bardzo niewiele innych prac przed kamerą. Podobnie jak MacLachlan, Hays wrzuciła do sieci tajemnicze wpisy odnoszące się do wisterii. W kolejnych tygodniach posty związane z tym kwiatem zaczęły bez dodatkowego kontekstu pojawiać się na profilach social media należących do innych gwiazd trzech sezonów serii: Amandy Seyfried, Michaela Horse'a, Sherilyn Fenn, Kimmy Robertson i Andrei Hays

75. Festiwal Filmowy w Cannes startuje już 17 maja i potrwa niecałe dwa tygodnie, do 28 maja

Sprawdź też: „Crash: Niebezpieczne pożądanie” zblednie przy „Crimes of the Future”? Pierwsza opinia o filmie Cronenberga

źródło: Variety / zdj. Showtime