David Lynch powróci do „Twin Peaks”? Są pomysły na następny sezon

Nieoficjalne doniesienia o następnym sezonie „Miasteczka Twin Peaks” trafiają do sieci od blisko dekady, a dokładnie – od czasu wyemitowania enigmatycznego finału ostatniej serii. Teraz do plotek odniosła się producentka słynnego surrealistycznego kryminału. Z rozmowy z nią wynika, że David Lynch ma pomysł na następny sezon.

Twórcy „Twin Peaks” nie wykluczają powrotu do agenta Coopera i Laury Palmer

Przypomnijmy, że ostatni odcinek doskonale przyjętego, trzeciego sezonu „Twin Peaks” debiutował jeszcze we wrześniu 2017 roku, niemal natychmiast stając się jednym z najchętniej omawianych rozdziałów słynnego serialu. Zagadkowa ostatnia scena finału pociągnęła za sobą dziesiątki różnych interpretacji. Omawiając końcówkę, twórcy – Mark Frost i David Lynch – odnieśli się do ostatnich scen z typową dla siebie powściągliwością, pozostawiając głównych bohaterów w równie niejasnym położeniu, co przy okazji oryginalnego zakończenia serii w 1991 roku.

Sprawdź też: Cillian Murphy wróci w filmowej kontynuacji „Peaky Blinders”. Termin powrotu potwierdzony!

Plotki na temat potencjalnego przedłużenia serialu, którego fabuła obraca się wokół tajemnicy morderstwa nastoletniej Laury Palme(Sheryl Lee), pojawiły się wkrótce po emisji finału. Mark Frost zapowiadał wówczas, że nie wyklucza powrotu do sennego miasteczka i jego osobliwych mieszkańców. Zaznaczył jednak, że musiałoby upłynąć sporo czasu, nim będzie mogło do tego dojść. W międzyczasie osobny projekt – szykowany z myślą dla Netfliksa – ujawnił sam David Lynch. Tajemnicze „Unrecorded Night” miało być nowym serialem tego filmowca – i w tym przypadku nie brakowało jednak spekulacji, że produkcja jest w istocie zakamuflowaną nową odsłoną „Twin Peaks”.

Nowe wieści na temat serialu przyniosła fanom nowa rozmowa z Sabriną Sutherland. Stała współpracowniczka Lyncha i producentka większości jego ostatnich projektów potwierdziła, że serial „Unrecorded Night” powstawało dla Netfliksa, lecz nie było w żaden sposób powiązany z „Twin Peaks”. Co więcej, wskutek pandemii projekt został trwale odsunięty przez streamera – na chwilę obecną nie wiadomo, czy platforma ponowi przygotowania.

Kyle MacLachlan Sheryl Lee Twin Peaks

Kyle MacLachlan i Sheryl Lee w finale 3. sezonu „Twin Peaks”

Sprawdź też: Obcy szczerzy zęby na nowym zdjęciu. Do walki z przerażającym potworem staną „dzieciaki”

„Twin Peaks” sezon 4. – David Lynch ma pomysł na kontynuowanie serialu 

Dla fanów „Twin Peaks” znacznie ciekawsza będzie jednak odpowiedź, której Sutherland udzieliła na pytanie o potencjalny czwarty sezon. „Osobiście mam dużą nadzieję na to, że powstanie [następny sezon]” – czytamy w jej wpisie, zamieszczonym na fanowskim forum Tulpa. „Wiem, że David ma pomysły na kolejny sezon. Nie wiem tylko, co z Markiem” – dodała producentka. 

Biorąc pod uwagę deklarowaną kilka lat temu gotowość Marka Frosta do kontynuowania historii z trzeciego sezonu „Twin Peaks” możemy założyć, że następne odcinki rzeczywiście mogą powstać – o ile obu artystom uda się ujednolicić wizję na dalsze losy agenta Coopera (Kyle MacLachlan).

Trzeba dodać, że jeśli następna odsłona „Twin Peaks” rzeczywiście doczeka się realizacji, w serialu zabraknie wielu głośnych nazwisk łączonych z obsadą i ekipą realizacyjną. W ostatnich latach docierały do nas smutne informacje o śmierci zarówno kilku aktorów z serii – między innymi Peggy Lipton, Roberta Forstera i Miguela Ferrera – jak i kompozytora słynnej ścieżki dźwiękowej „Twin Peaks”, Angela Badalamentiego.

źródło: Tulpa / Discussing Film / zdj. Showtime