Deadpool będzie miał potężną przeciwniczkę. Związana jest z Profesorem X

Deadpool i Wolverine nie będą mieli łatwej przeprawy w swoim nowym filmie. Ujawniono właśnie, że bohaterowie będą musieli mierzyć się z kilkoma przeciwnikami, a dodatkowo dowiedzieliśmy się, w kogo w nowej produkcji Marvela wcieli się Emma Corrin.

Emma Corrin zagra potężną przeciwniczkę X-Menów

Emma Corrin zdradziła niedawno, że zagra przeciwniczkę Deadpoola w trzeciej odsłoni serii zapoczątkowanej jeszcze przez studio 20th Century Fox. Aktorka nie ujawniła jednak, w kogo dokładnie wcieli się w produkcji z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem, ale szybko z pomocą przyszły nam zakulisowe przecieki.

Według scoopera – ukrywającego się na Twitterze pod pseudonimem CanWeGetSomeToast – który ma na koncie wiele sprawdzonych przecieków, aktorka wcieli się w Cassandrę, złą siostrę bliźniaczkę Charlesa Xaviera. W komiksach Marvela Cassandra przedstawiona została jako zły duch określany jako mummudrai – pasożytnicza forma życia dążąca do pozyskania fizycznej formy. Chcąc osiągnąć swój cel Cassandra próbowała skopiować DNA Charlesa Xaviera, aby stworzyć własne ciało, ale przyszły Profesor X wyczuł jej złe intencje i pokonał ją w łonie swojej matki. Mimo że Cassandra została uznana po porodzie za martwą, to ostatecznie udało jej się przeżyć i wiele lat później powróciła jako potężna siła chcąca doprowadzić do upadku X-Menów.

Sprawdź też: Netflix znowu zaskakuje. Pokaże kolejne seriale konkurencyjnych platform.

cassandra nova.jpg

Co jednak ciekawe, Cassandra nie będzie głównym zmartwieniem Deadpoola. W filmie ma bowiem pojawić się inny, główny złoczyńca. Jej obecność przemawia jednak za prawdziwością przecieków sugerujących, że w filmie do swojej roli Charlesa Xaviera powróci Patrick Stewart.

Premiera filmu „Deadpool 3” została wyznaczona na 3 maja 2024 roku. Termin ten może jednak ulec przesunięciu ze względu na trwający strajk aktorów. W obsadzie obok Reynoldsa, Hugh Jackmana i wspomnianej Emmy Corrin są także Morena Baccarin jako Vanessa oraz Matthew McFadyena („Sukcesja”).

zdj. 20th Century Studios / Marvel Comics