Deadpool i Wolverine z powrotem na planie! Zdjęcia do filmu Marvela wznowione

Ekipa trzeciej odsłony „Deadpoola” wróciła na plan! Zdjęcia do filmu, w którym dojdzie do upragnionego spotkania kultowego najemnika z Wolverine'em zostały wznowione po przerwie spowodowanej aktorskim strajkiem. O ponownym uruchomieniu produkcji wspomniała na swoim Instagramie przedstawicielka Marvel Studios, Wendy Jacobson.

Deadpool i Wolverine wracają na plan!

Przypomnijmy, że zdjęcia do „Deadpoola 3” wstrzymano jeszcze w połowie lipca tego roku – wraz z ogłoszeniem protestu przez aktorską gildię SAG-AFTRA. Od tego czasu reżyser Shawn Levy nadzorował pierwsze prace post-produkcyjne nad filmem. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się dzięki wcześniejszemu wszczęciu fazy montażowej, że połowa filmu została już ukończona. 

Wraz z zakończeniem strajku Hollywood zaczęło mozolny proces odmrażania toczących się do lipca produkcji. Teraz Wendy Jacobson jednoznacznie potwierdziła, że ekipa „Deadpoola 3” ponownie zabrała się za realizację widowiska. „Przy okazji tegorocznego Święta Dziękczynienia jestem wdzięczna za możliwość powrotu do pracy i obejrzenia zachodu Słońca z planu filmowego” – pisała na swoim Instagramie, potwierdzając zarazem opóźniony termin premiery „Deadpoola 3”.

Film, w którym na ekranie spotkają się Ryan Reynolds i Hugh Jackman zadebiutuje dokładnie 26 lipca 2024 rok (początkowo premierę przewidziano na maj).

Obok ReynoldsaJackmana, w obsadzie do swoich ról wracają: Karan Soni (Dopinder), Leslie Uggams (Blind Al), Morena Baccarin (Vanessa), Stefan  (Colossus), Brianna Hildebrand (Negasonic Teenage Warhead), Shioli Kutsuna (Yukio) i Rob Delaney (Peter). W jedną z przeciwniczek tytułowego bohatera wcieli się Emma Corrin – przecieki sugerują, że ma zagrać Cassandrę Novę. Z kolei Matthew Macfadyen prawdopodobnie wcieli się w rolę agenta TVA o imieniu Paradox.

Potwierdzono również, że Jennifer Garner pojawi się w filmie jako Elektra. Plotki sugerują, że swoje role z poprzednich filmów o X-Menach mieliby powtórzyć Liev Schreiber, James Marsden, Patrick Stewart i Ian McKellen.

źródło: Instagram / zdj. Disney / Marvel