Deadpool i Wolverine zarobią dla Marvela kupę kasy! To będzie historyczny wynik w kinach!

Po kilku latach problemów związanych z brakiem finansowych sukcesów na dużym ekranie Marvel w końcu będzie miał tego lata gigantyczny hit. Na to przynajmniej wskazują najnowsze prognozy dotyczące wyniku otwarcia filmu „Deadpool i Wolverine”. Wygląda na to, że Ryan Reynolds i Hugh Jackman faktycznie okażą się zbawicielami dla Disneya.

Marvel zarobi krocie na filmie „Deadpool i Wolverine

Od premiery filmu „Deadpool i Wolverine” dzieli nas sześć tygodni. Do tej pory lata w kinach wypada wyjątkowo kiepsko i brakuje na dużym ekranie superhitów, ale wszystko to ma się zmienić w lipcu, kiedy nadejdzie czas premiery nowego superbohaterskiego widowiska z udziałem Ryana Reynoldsa i Hugh Jackmana. Aktualne prognozy zakładają wręcz gigantyczne otwarcie w amerykańskich kinach, które ma wynieść od 200 do nawet 239 mln dolarów. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że są to dosyć konserwatywne założenia i film może zakręcić się wokół 250 mln dolarów.

Nie ma na ten moment żadnych oficjalnych informacji o wysokości budżetu nowego „Deadpoola”, ale możemy zakładać, że Marvel przeznaczył na jego produkcję ponad 200, może nawet 250 mln dolarów. Przy takich prognozach coraz mocniej można jednak myśleć o tym, że nowe widowisko Marvela faktycznie zbliży się do końcowego rezultatu na poziomie 1 mld dolarów, co byłoby dla Disneya świetną wiadomością nie tylko ze względu na finansowe, ale także wizerunkowe problemy.

O tym, jak świetnych byłby to wynik, niech świadczy fakt, że do tej pory w całej historii kina nie było filmu z kategorią wiekową R, który mógł liczyć na otwarcie powyżej 200 milionów dolarów i tego typu rezultat były wręcz gigantyczną anomalią. Deadpool ma już jednak doświadczenie w biciu rekordów w tej kategorii wiekowej, bo to właśnie do niego należy najlepszy wynik w historii.

Sprawdź też: Ruszyły zdjęcia do „Jurassic World 4” ze Scarlett Johansson. Znamy szczegóły fabuły.

Pierwsza część z 2016 roku zebrała w weekend otwarcia 132,4 mln dolarów. Jeśli trzecia część serii skończyłaby ostatecznie na poziomie 150 mln dolarów, to byłby to najlepszy wynik w karierze Reynoldsa, jak i Jackmana, który do tej pory najlepiej radził sobie z filmem „X-Men: Ostatni Bastion” z 2006 roku, który zebrał 103 miliony dolarów.

Film „Deadpool i Wolverine” nie będzie miał najprawdopodobniej żadnych problemów, żeby poprawić najlepszy wynik otwarcia tego lata, który w ten weekend osiągnie animacja „W głowie się nie mieści 2”. Wszystko wskazuje na to, że film Disneya osiągnie wynik przekraczający 120 mln dolarów. Włodarze Disneya będą mieli więc w najbliższych dniach i tygodniach w końcu powody do radości i pozwoli im to z podniesioną głową spoglądać na kolejne premiery szykowane na kolejne miesiące tego roku.

W kinach film „Deadpool i Wolverine” będzie można oglądać już od 26 lipca 2024 roku. W obsadzie najnowszego widowiska Marvela oprócz Ryana Reynoldsa i Hugh Jackmana znaleźli się: Karan Soni (Dopinder), Leslie Uggams (Blind Al), Morena Baccarin (Vanessa), Stefan  (Colossus), Brianna Hildebrand (Negasonic Teenage Warhead), Shioli Kutsuna (Yukio) i Rob Delaney (Peter).

zdj. Marvel