Debiut Doktora Dooma w Marvelu coraz bliżej. Złoczyńca pojawi się w filmie „Czarna Pantera 2”?

Wśród ulubionych złoczyńców Marvela wymieniany jest często Doktor Doom, władca fikcyjnego państwa Latveria, który uznawany jest za arcywroga Fantastycznej Czwórki. Jego debiut w ramach filmowego uniwersum Marvela ponownie został jednak połączony z filmem „Czarna Pantera 2”.

Pierwszy raz o potencjalnym udziale Doktora Dooma w filmowym uniwersum mówiło się jeszcze w 2019 roku na chwilę po tym, jak aktywa Foxa zostały przejęte przez studio Disney, co sprawiło, że Marvel zyskał pełne prawa do postaci ze świata X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Ówczesne plotki sugerowały nawet, że Victor Von Doom znany także jako Doktor Doom – kultowy przeciwnik Fantastycznej Czwórki stanie się głównym czarnym charakterem filmu „Czarna Pantera 2”. Mówiło się, że mamy zobaczyć, jak Doom rozpoczyna rozbudowę swojego imperium, podbijając między innymi część Afryki, co w ostateczności doprowadzi do jego konfliktu z mieszkańcami Wakandy i Czarną Panterą. Trudno aktualnie ustalić, czy informacje te były zgodne z pierwotnymi planami studia, ale wiemy, że ogromny wpływ na scenariusz filmu miała śmierć Chadwicka Bosemana.

Po tym, jak aktor zmarł, Marvel musiał zmienić plany dotyczące filmu i aktualnie mówi się, że o ile faktycznie Wakanda będzie zaangażowana w konflikt, to ich przeciwnikami stanie się Atlantyda, którą w MCU wspominano już dwukrotnie — pojawiła się na mapie w filmie „Iron Man 2”, a w widowisku „Avengers: Koniec gry” o podwodnych trzęsieniach pod wodą wspominała Okoye. Jako Namor w filmie zadebiutuje Tenoch Huerta znany między innymi z serialu Narcos: Meksyk”. Jak ujawniają nowe przecieki, obok niego pojawi się także Attum jeden z przywódców Atlantydy, który debiutował na łamach komiksów w 33 zeszycie serii „Fantastyczna czwórka” z 1964 roku. Co jednak ciekawe, rola Namora ma przypominać występ Czarnej Pantery w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, co oznacza, że nie zobaczymy zbyt dużo scen z samej Atlantydy i skupimy się przede wszystkim na tych dwóch bohaterach, którzy pojawią się w świecie Czarnej Pantery.

Sprawdźcie też: Marvel wznawia zdjęcia do „Czarnej Pantery 2”. Letitia Wright wraca po kontuzji.

Okazuje się także, że Marvel nie zrezygnował całkowicie z udziału Doktora Dooma w filmie „Czarna Pantera 2”. Wiarygodne źródło donosi, że to właśnie Victor Von Doom ma stać za wywołaniem konfliktu Wakandy i Atlantydy. Jego rola w filmie będzie jednak ponoć niewielka, chociaż zakulisowe informacje ujawniają, że trwają prace nad zaprojektowaniem jego filmowego wizerunku, więc istnieje szansa, że zobaczymy go w kultowej zbroi.

Dodajmy też, że źródła serwisu Hollywoodreporter ujawniły, że Winston Duke wynegocjował wyraźną podwyżkę za powrót do świata Marvela i jego rola M'Baku ma być rozszerzona względem występu w pierwszym filmie.

Premiera filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” odbędzie się 11 listopada 2022 roku.

źródło: bleedingcool / hollywoodreporter.com / zdj. Marvel