Denzel Washington zagra Hannibala w filmie Netfliksa! To kolejny projekt z reżyserem „Dnia próby”

Denzel Washington znalazł kolejny filmowy projekt. Dwukrotny laureat Oscara ponownie połączy siły z reżyserem „Dnia próby”. Tym razem zagra jednak główną rolę w historycznym dramacie o podbojach wielkiego Hannibala!

Denzel Washington zagra w nowym filmie reżysera „Dnia próby”!

Strajk aktorów za nami, więc pora na kolejne wielkie projekty w Hollywood. Jako pierwszy z dużym ogłoszeniem przychodzi platforma Netflix, która zamierza zrealizować epickie widowisko historyczne opowiadające o wielkich podbojach Hannibala, kartagińskiego dowódcy uważanego za jednego z najwybitniejszych przywódców starożytności. Do realizacji projektu Washington przymierzał się od ponad 20 lat.

Początkowo film miał powstać dla studia 20th Century Fox, ale ostatecznie czas jego realizacji nie okazał się dogodnym momentem dla Washingtona. Po latach temat realizacji powrócił za sprawą Netfliksa i wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się wejść na plan widowiska. Produkcją zajmą się sam Washington, Erik Olsen i Adam Goldworm. Film wyreżyseruje Antoine Fuqua współpracujący już nieraz z Washingtonem. Panowie spotkali się chociażby na planie „Dnia próby”, który przyniósł aktorowi Oscara, a ostatnio pracowali razem przy trzeciej części „Bez litości”. Scenariusz do filmu napisze John Logan, trzykrotnie nominowany do Oscara autor mający na swoim koncie takie produkcje jak „Aviator” czy „Gladiator

Film skoncentruje się przede wszystkim na kluczowych bitwach prowadzonych przez Hannibala podczas drugiej wojny punickiej przeciwko Rzymowi. Konflikt trwający od 218 do 201 roku p.n.e. rozgrywał się na Półwyspie Apenińskim, Iberyjskim, Sycylii, a także w Afryce Północnej. Hannibal odegrał w nim kluczową rolę i przeprawiwszy się przez Alpy, dotarł do Italii, czym zaskoczył Rzymian od północy i odniósł szereg imponujących zwycięstw.

źródło: deadline.com / zdj. Xavier Collin / depositphotos