„Diabeł wcielony”: Pattinson odmówił ujawnienia akcentu aż do pierwszego dnia na planie

Ta część z Was, która miała już okazję zobaczyć, jak poradziła sobie gwiazdorska adaptacja „Diabła wcielonego” produkcji Netfliksa, wie, że obok niezwykle ponurej atmosfery i wzorcowo rozbudowanego scenariusza, film może pochwalić się znakomicie dobraną obsadą. W najnowszym wywiadzie Antionio Campos ujawnił, jak doszło do powstania głośnej kreacji Roberta Pattinsona. Jak się okazuje, reżyser miał okazję przyjrzeć się pomysłowi na postać południowego pastora dopiero po wejściu na plan. Pattinson odmówił ujawnienia swojej kreacji aż do ostatniego możliwego momentu

Campos opowiadał, że o sposobie ożywienia pastora Prestona Taegardina dowiedział się wraz z resztą ekipy na planie, podczas pierwszego dnia aktora przed kamerą:

To był pierwszy raz, gdy miałem okazję usłyszeć jego głos i zobaczyć tę postać osobiście. (...) Nie miałem cienia wątpliwości, że nie przyjdzie na plan z czymś kiepskim. Mogło mi się to nie spodobać, ale z pewnością nie mogło być złe. Wolałbym, by przyszedł z czymś dziwacznym, ale będącym jego wyborem, a nie z czymś, czego nie przemyślał wcale. Byłem przekonany, że będzie to coś interesującego.

Nieco przerysowany portret pastora Taegardina spotkał się w sieci z różnymi głosami. Część krytyków i szerszej widowni wychwala kreację Pattinsona, wskazując, że pełni ona kluczową funkcję w budowaniu siły wyrazu „Diabła wcielonego”. Pozostali uznali wizerunek postaci za nadmiernie wystylizowany, a co za tym idzie, naruszający „realizm” jednolicie posępnej produkcji.  

Przypomnijmy, że film, do którego scenariusz napisali Antonio i Paulo Campos opiera się na powieści Donalda Raya Pollocka z 2011 roku i rozgrywa się w zapomnianym miasteczku Knockemstiff w południowym Ohio. Akcja została osadzona pomiędzy końcem II wojny światowej a początkiem zaangażowania Stanów Zjednoczonych w konflikt w Wietnamie.

W Knockemstiff w stanie Ohio i w otaczających je leśnych ostępach mroczne indywidua — demoniczny kaznodzieja (Robert Pattinson), przerażające małżeństwo (Jason Clarke i Riley Keough) oraz zdeprawowany szeryf (Sebastian Stan) — zaciskają pętlę wokół młodego Arvina Russella (Tom Holland) próbującego chronić siebie i swoją rodzinę przed silami zła.

Oprócz Hollanda i Pattinsona obsadzie filmu znaleźli się także Sebastian Stan, Mia Wasikowska, Eliza Scanlen, Mia Goth i Tracy Letts. Za reżyserię filmu odpowiada Antonio Campos.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją filmu. Znajdziecie ją w tym miejscu

Źródło: Cinema Blend / zdj. Netflix