Disney chce, żeby Johnny Depp wrócił w nowych „Piratach z Karaibów”!

Disney przygotowuje się do stworzenia nowej części popularnej serii o Piratach z Karaibów, którzy ostatnio pojawili się na ekranie w 2017 roku. Okazuje się, że studio chce, aby w szóstej części swoją rolę kultowego kapitana Jacka Sparrowa powtórzył Johnny Depp.

Johnny Depp wróci do świata Piratów z Karaibów? Disney podjął decyzję

Przez ostatnie lata Disney nie mógł zdecydować się, jak podejść powrotu do popularnej franczyzy o Piratach z Karaibów. Studio rozważało jednocześnie dwa filmy, z których jeden miał być produkcją z Margot Robbie na czele obsady. Drugi z kolei miał skupić się na innych postaciach. producent serii Jerry Bruckheimer potwierdził, że studio zdecydowało się na zrealizowanie drugiego projektu mającego koncentrować się na nowych, młodszych bohaterach.

Sprawdź też: Hitowy serial Playera trafi na HBO Max! W marcu czeka nas sporo głośnych premier!

Niedawno pojawiły się przecieki ujawniające, że Disney przyspiesza realizację nowej części i do głównej roli przymierzana jest Ayo Edebiri, aktorka znana głównie z roli w serialu The Bear”, która przyniosła jej ostatnio nagrody Emmy i Złoty Glob. Teraz zza kulis docierają do nas kolejne głosy, które ujawniają, że przedstawiciele Disneya chcą, aby w filmie pojawił się też Johnny Depp. Według najnowszych przecieków dyrektorzy studia są mocno zainteresowani powrotem Deppa, ale co warto podkreślić, aktor miałaby zagrać drugoplanową rolę w nowych „Piratach z Karaibów”.

Johnny Depp wróci w nowym filmie „Piraci z Karaibów”? Tego chce Disney

Piraci z karaibow nowa czesc

Szósta odsłona filmowego cyklu o Piratach z Karaibów ma koncentrować się na nowej bohaterce o imieniu Anne oraz grupie znacznie młodszych piratów poszukujących nowego skarbu. Wygląd na to, że w historię wplątany zostanie też Jack Sparrow, który od początku odgrywa istotną rolę w każdej części serii. Disney zwolnił Deppa po tym, jak w artykule z 2016 roku jego była żona Amber Heard, oskarżyła go o przemoc domową. W 2022 roku aktor został oczyszczony z zarzutów w głośnym procesie i od tego czasu co jakiś czas pojawiają się głosy sugerujące, że może powrócić do disnejowskiej franczyzy.

W zeszłym roku Jerry Bruckheimer czuwający nad „Piratami z Karaibów” jako producent mówił, że pracuje nad potencjalnym powrotem Johnny'ego Deppa do serii i sugerował, że jego bohater jest uwzględniony w pisanym scenariuszu. Historię przygotowali Craig Mazin znany ostatnio głównie za sprawą serialowego przeboju „The Last of Us” od platformy HBO Max oraz Ted Elliott pracujący nad historiami do czterech pierwszych filmów o „Piratach z Karaibów”.

Sprawdź też: Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Nowy film Warnera wchodzi do kin.

Wygląda więc na to, że Jack Sparrow faktycznie pojawi się w Piratach z Karaibów i jako doświadczony pirat odegra drugoplanową rolę w historii nowej załogi. Podobny zabieg zastosowano już przy okazji poprzedniej części. Trudno jednak na razie powiedzieć, czy rola Deppa będzie równie duża jak w „Zemście Salazara”, czy jednak nieco mniejsza.

źródło: Daniel Richtman / zdj. Disney