Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Nowy film Warnera wchodzi do kin

Do kin trafiła właśnie jedna z największych kinowych premier bieżącego roku, a nawet ostatnich lat. Po przeszło dwóch latach oczekiwania mamy w końcu okazję do tego, aby wrócić do świata „Diuna” w wersji Denisa Villeneuve'a. Kiedy „Diuna 2” pojawi się na HBO Max? Co wiemy w tej sprawie?

Diuna 2” – kiedy na HBO Max?

W październiku 2021 roku, kiedy pierwsza część „Diuny” wchodziła do kin, film został udostępniony także w streamingu. Studio Warner Bros. zdecydowało się na wprowadzenie hybrydowej formy dystrybucji ze względu na cały czas obecną jeszcze w codziennym życiu pandemię koronawirusa. Wielu filmowców, w tym sam Denis Villeneuve krytykował tę decyzję, obawiając się, że dostępność filmu z poziomu domowej kanapy znacznie zmniejszy wpływy do kas i przekreśli szansę na stworzenie kontynuacji.

To Cię zainteresuje: Zakończenie „Diuny 2” mocno różni się od książki. Co zmieniono?

Mimo tego, że „Diuna” była dostępna dla widzów z USA w streamingu, to film cieszył się dużą popularnością w kinach i ostatecznie zebrał od widzów ponad 430 mln dolarów, co pozwoliło na zrealizowanie drugiej części.

Sprawdź też: Czy „Diuna 3” powstanie? Hans Zimmer pracuje już nad muzyką. Sceny po napisach w „Diunie”?

Druga część filmowej adaptacji kultowej powieści Franka Herberta właśnie wkroczyła na duże ekrany w Polsce i na całym świecie, ale tym razem „Diuna” nie debiutuje w tym samym czasie również w streamingu. Wytwórnia Warner Bros. zrezygnowała już z jednoczesnego wprowadzania swoich filmów do kin i streamingu i stawia teraz na długie okna kinowe. Kiedy więc możemy spodziewać się premiery „Diuny 2” na HBO Max? 

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Nie nastawiajcie się na szybką premierę

Diuna 2 kiedyna HBO Max

Trudno na razie określić możliwy termin premiery filmu w streamingu, bo Warner nie trzyma się ostatnio żadnego schematu w przypadku swoich kinowych produkcji. Na pewno nie stanie się to w ciągu pierwszych 50 dni po debiucie na kinowym ekranie. Na kilkanaście ostatnich premier kinowych tego studia tylko jedna pojawiła się na HBO Max w szybszym tempie. Była to „Zakonnica 2”, która do HBO Max zawitała 49 dni po premierze.

Rekordzistą jeśli chodzi o długość przerwy pomiędzy debiutem w kinach a premierą na HBO Max, jest oczywiście „Barbie”. Film z Margot Robbie po podbiciu kin czekał na debiut w streamingu dokładnie 147 dni! Na przestrzeni ostatnich 11 filmów Warnera premiera w HBO Max odbywała się średnio po 77 dniach od debiutu w kinach. Oznaczałoby to pojawienie się filmu „Diuna: Część druga” w serwisie HBO Max w okolicach 17 maja.

Sprawdź też: Gotowi na marcowe hity? Prime Video szykuje spektakularne premiery!

Pierwsza część debiutowała w polskich kinach dokładnie 22 października zeszłego roku, a od  8 marca była dostępna dla widzów serwisu HBO Max. Na premierę trzeba było więc czekać aż 137 dni i podobny scenariusz wydaje się najprawdopodobniejszy przy okazji drugiej części. Przy takim założeniu premiery „Diuny 2” na HBO Max należy oczekiwać w okolicach połowy lipca.

źródło: Filmozercy.com / zdj. Warner Bros.