Disney planuje wydać ponad 30 miliardów dolarów na oryginalne produkcje w 2022 roku

Z nowego raportu finansowego Disneya dowiedzieliśmy się, że korporacja planuje w bieżącym roku podatkowym ekstremalnie poszerzyć katalog swoich oryginalnych produkcji. Na nowe produkcje wytwórnia chce wydać w 2022 roku aż 33 miliardy dolarów.

Założony budżet będzie zatem wyższy od tego wyznaczonego na 2021 rok, który liczył sobie 8 miliardów mniej. Kwota zostanie porozdzielana na projekty rozwijane przez studia Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation, LucasFilm, Pixar, 20th Century Studios, Marvel i Searchlight oraz stacje i usługi ABC Entertainment, Disney Channel, FX Networks, Hulu i ESPN. Jak donosi The Hollywood Reporter, inwestycje rozpoczęły się wraz z początkiem nowego roku fiskalnego, czyli na początku października.

Przypomnijmy, że wcześniej w tym roku szef Disneya, Bob Chapek ogłosił, że korporacja planuje wypuścić w przyszłym roku aż sto nowych tytułów, za pośrednictwem swojej platformy streamingowej Disney+. Z najnowszego raportu rocznego dowiedzieliśmy się natomiast, że w 2022 roku wytwórnia zamierza przygotować i rozdystrybuować aż 50 produkcji kinowych i do oglądania w domu, 60 serii nieskryptowanych, 25 seriali dramatycznych, 15 serii dokumentalnych, 10 serii animowanych i 5 pełnometrażowych produkcji telewizyjnych. Wiele spośród wymienionych projektów ma należeć do MCU (np. „Agatha: House of Harkness”, czyli spin-off „WandaVision”). 

Warto dodać, że plan finansowy Disneya ponad dwukrotnie przewyższa przyszłoroczny budżet Netfliksa, wynoszący około 14 miliardów dolarów. Na realizację oryginalnych produkcji, korporacja przeznaczy też więcej pieniędzy, niż WarnerMedia, które zaplanowało inwestycje na kwotę łącznie 20 miliardów dolarów.

źródło: Screen Rant / zdj. Disney