Disney+ połączył się z inną platformą. Metamorfoza serwisu – nowe kolory i intro

Platforma streamingowa Disney+ przeszła właśnie zapowiadany od pewnego czasu rebranding. Zmianie uległa przede wszystkim kolorystyka serwisu oraz intro towarzyszące oryginalnym produkcjom dedykowanym platformie Disneya. Skąd wynika ta metamorfoza i na co będzie miała wpływ?

Disney+ wchłonął Hulu. Nowe kolory i nowe intro

Na rynku mediów strumieniowych zmiany to nieodłączna część krajobrazu. Co chwilę obserwujemy różnego rodzaju modyfikacje wprowadzane w głównych platformach streamingowych i momencie gdy wszyscy czekają na przekształcenie serwisu HBO Max w nową platformę Max, nieco rozgłosu zapragnął zyskać też Disney. Serwis należący do rozrywkowego giganta przeszedł właśnie mały rebranding i zmianie uległa główna kolorystyka serwisu oraz intro wyświetlane przed każdym oryginalnym filmem i serialem wyprodukowanym bezpośrednio dla platformy Disney+.

Powodem do wprowadzenia tych zmian jest zapowiedziane kilka miesięcy temu połączenie serwisu Disney+ z ofertą platformy Hulu. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Bob Iger zapowiedział, że platforma Hulu zostanie wcielona do Disney+ i serwisy będą obsługiwane przez jedną aplikację.

Sprawdź też: Na ten film w streamingu czekaliśmy! Oscarowa produkcja już dostępna na Disney+

Początkowo była to próbna wersja serwisu, która miała przyzwyczaić rodziców do konieczności wprowadzenia większej kontroli dostępu do treści przez młodszych widzów, bowiem teraz w jednym miejscu będą znajdowały się treści dla dzieci, jak i te tylko dla dorosłych. Premiera finalnej wersji aplikacji została właśnie uruchomiona i firma wykorzystała to do zmienienia swojej kolorystyki, która ma oddawać styl dwóch połączonych platform.

Disney Plus nowy kolor

Dla widzów z Polski wcielenie oferty Hulu nie wprowadza żadnych zmian, bowiem w przypadku wielu europejskich oddziałów serwisu treści dla dorosłych były już częścią właściwego serwisu Disney+ za pośrednictwem zakładki Star. Zmiana barw jest jednak globalna podobnie jak podmiana intra pojawiającego się przed każdą oryginalną produkcją platformy.

Sprawdź też: Netflix ma problem. Ich nowy hit nie wypalił. Widzowie wolą oglądać inny serial.

Zmiany były stopniowo wprowadzane w ostatnich kilku dniach na poszczególnych urządzeniach, a dzisiaj możemy zobaczyć już logo Disney+ w nowym kolorze oraz obejrzeć nowe intro wyposażone w nowy motyw muzycznych stworzony przez nagrodzonego Oscarem kompozytora Ludwiga Göranssona. Nowa kolorystyka łączy charakterystyczną dla Hulu zieleń z tradycyjnym odcieniem niebieskiego, który towarzyszył do tej pory serwisowi Disney+.

Netflix, HBO Max, Disney+ cena platform w Polsce – ile kosztuje i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan standardowy+ 52,99 zł  Brak opcji 2+ 1 w osobnym gospodarstwie domowym  
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
Netflix plan premium+ 69,99 zł lub 79,98 zł  Brak opcji 4+1 lub 2 w osobnym gospodarstwie domowym  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 37,99 zł 379,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

zdj. Disney